Sıradaki içerik:

Apple M1 MacBook Air Vs MacBook Pro Karşılaştırma

e
sv

NomadBSD 1.4-RC1 Yayınlandı

02 Şubat 2021 17:18
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

NomadBSD 1.4-RC1 Yayınlandı

Geçen yıl piyasaya sürülen mevcut istikrarlı NomadBSD 1.3.2’den sonra, NomadBSD geliştirme ekibi şimdi bir sonraki sürüm olan NomadBSD 1.4 için hazırlanıyor.

Ardından, 1.4 sürümü için ilk sürüm adayı artık hem x86_64 hem de i386 mimarileri için test edilmek üzere hazır hale getirildi. Farkında olmayanlar için NomadBSD, USB flash sürücüler için FreeBSD tabanlı kalıcı bir canlı sistemdir. NomadBSD kullananlar bu durumdan oldukça memmün görünüyor.

NomadBSD 1.4-RC1 Yayınlandı

Otomatik donanım algılama ve kurulumunu birleştirerek, veri kurtarma, eğitim veya FreeBSD’nin donanım uyumluluğunu test etme gibi çeşitli amaçlar için bir masaüstü sistemi olarak kullanmak üzere yapılandırabilirsiniz.

Yeni değişikliklerden bahsetmişken, NomadBSD 1.4 anlık görüntüsü, temel sistemini önceki FreeBSD 12.1’den en son kararlı FreeBSD 12.2’ye yükseltti.

Ek olarak, UEFI önyükleme sorununu düzelterek ve uygun grafik kartı sürücüsünün önceden kurulup kurulmasını sağlayarak yükleyiciyi iyileştirmiştir.

Sistem daha iyi bir grafik sürücüsü bulamazsa, şimdi VESA veya SCFB grafik sürücüsünü kullanacaktır. Hem 32 bit hem de 64 bit sistemler için görüntüler buradan indirilebilir .

Kurulum, sistem kurulumu ve konfigürasyon hakkında eksiksiz bilgi için resmi NomadBSD el kılavuzuna bakın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli