Sıradaki içerik:

Güvenilir Web Sitesi Nasıl Kurulur ?

e
sv

Oppo Reno5 Serisinin Temel Özellikleri

22 Kasım 2020 16:17
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oppo Reno5 Serisinin Temel Özellikleri

Oppo Reno5 Serisinin Temel Özellikleri makalemizde, Oppo Reno5 serisi için Aralık 2020’de lansmanı olacağı biliniyor.  Şirket, yaklaşan premium serisinde farklı modeller piyasaya getireceği bekleniyor. Reno5 telefon hakkında çok fazla sızıntı ortaya atılıyor. Resmi lansmanından önce, ünlü bir kaynak, Reno5 modelleri hakkında bazı önemli ayrıntıları paylaştı. Oppo’nun telefonunun sızıntı yapılan özelliklerine bir göz atalım:

Oppo Reno5 Serisinin Temel Özellikleri

Oppo Reno5 serisi üç farklı telefondan oluşacak. Modellerin isimleri açıklanmasa da standart- varsayımların yanı sıra Pro ve Lite modelinin gelmesini bekleyebiliriz. Sızıntı, şirketin tüm varsayımlara bakılarak aynı ekranı yerleştireceğini gösteriyor. Tüm Reno 5 el cihazlarındaki ekran tek bir ekrana sahip olacağı bekleniyor.. Kamera ise, panelin sol üst köşesine yerleştirileceği biliniyor.

Ek olarak, kenarlar kavisli bir tasarıma sahip olacak ve tüm modeller daha yüksek bir yenileme hızına sahip olacak. 90Hz veya 120Hz ekran yenileme hızı gelip gelmediği ise merak konusu.

Gelen sızıntı aynı zamanda işlemci detaylarını da veriyor. Şirket, yaklaşmakta olan Reno5 akıllı telefonlarına güç sağlamak için Snapdragon 765G işlemci, Snapdragon 865 SoC ve MediaTek Dimensity 1000 yonga setini kullanabilir.

Ayrıca tüm modellerde 65W hızlı şarj desteği olacak, bu arada  pil kapasitesi henüz açıklanmadı. Önceki sızıntılardan sonra, Reno5 modellerinden biri 6,43 inç AMOLED ekranla piyasaya sürülebilir.

Cihaz, FHD + çözünürlüğünü destekleyeceği belirtliyor. Görüntüleme, 64MP birincil sensöre sahip olan arkada dört lensli bir modül tarafından işlenecek. Delik, özçekimler ve görüntülü aramalar için 32 MP sensör barındırabilir. Oppo’nun Reno5 serisini ne zaman piyasaya süreceği belli olmamakla birlikte, detayların yakında ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Kaynak

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli