Sıradaki içerik:

Excalibur Yeni Oyun Bilgisayarı Çıkardı !

e
sv

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

406 okunma — 25 Nisan 2020 20:15
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Koronavirüs salgınından dolayı 2020’ye ait bütün planlar alt üst oldu diyebiliriz. Salgın sebebiyle küresel çaptaki birçok aktivite gerçekleştirilemedi. Bu yüzden teknoloji dünyasına ait birçok yenilik de sergilenemedi.

2020 oyun dünyası açısından da önemli bir yıl olacaktı. Çünkü hem Sony, hem de Microsoft yeni nesil konsollarını bu yıl içerisinde oyun tutkunların beğenisine sunmayı planlıyordu. Aslına bakılırsa hala bu plandan sapılmış değil. Lakin şimdiden iki konsolunda 2021’in ilk çeyreğine kadar belli sayılarda üretileceği ve stok sorunları yaşanacağı söyleniyor.

PlayStation 5 tanıtım tarihi sonunda netleşti!

Öte yandan oyun sektörünün güvenilir kaynaklarından biri olan Daniel Ahmad, iki konsolun Haçünkün ayında tam anlamıyla sergilenmesinin planlandığını belirtti. Yani bu konsola özel oyunlar ve içerikler Haçünkün ayında tamamıyla oyun tutkunlarıle paylaşılacaktı.

Lakin koronavirüs salgınından dolayı hem Microsoft, hem de Sony yeni nesle dair duyuruları MayısTemmuz periyoduna yaymaya karar vermişler.

Ahmad tarafından sızdırılan rapora göre Sony PlayStation 5 tanıtımını Mayıs ayında gerçekleştirecek. Zira bu bilgi VGC, EuroGamer ve IGN gibi oyun mecraları tarafından da doğrulanmış durumda.

Yani PS5 tanıtımının Mayıs ayında gerçekleşeceğine artık net gözüyle bakabiliriz. Muhtemelen bu konsola özel olarak yayınlanacak olan oyunlar da Temmuz ayına kadar netlik kazanacaktır. Her iki konsolun satışa sunulması ise Kasım veya Aralık ayında gerçekleşecektir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli