e
sv

PlayStation 5 Oyun Menüsü Nasıl Olacak ?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony firmasının beklenen yeni oyun konsolu olan PlayStation 5, Konsolun gelişmiş özellikleri, oyun deneyimini de değiştirecek gibi duruyor.

Daha önce PlayStation 4’ün Aktiviteler merkezi pek de kullanılmamıştı. Benzer şekilde PS Vita’nın da LiveArea adlı bir bölümü bulunuyordu. Yeni nesilde bu noktalarda daha aktif bir konsol göreceğiz.

PlayStation 5 Oyun Menüsü Nasıl Olacak ?

 

Öncelikle PlayStation 5’in daha önceki konsollardan teknik anlamda daha gelişmiş olacağını göz önüne almak gerekiyor. Daha hızlı işlemci, daha fazla RAM ve yeni SSD depolama alanı sayesinde yeni konsollarda yükleme ekranı görmeyeceğimiz söylenmişti.

Sistem mühendisi Mark Cerny yeni arayüzün olası özellikleri hakkında konuştu. Cerny bu noktada oyun menülerinin işletim sistemleriyle birleştirilebileceğini ifade etmişti. Ayrıca oyunların özellikleri ile işletim sistemi iç içe geçebilir. Örneğin Call of Duty: Modern Warfare oynarken doğrudan Team Deathmatch moduna geçiş yapabilirsiniz. Şu anda sistem böyle işlemiyor, önce oyunu açıp oyun içi menüden geçiş yapmanız gerekiyor.

PlayStation 5’in Beyaz Renkli Plakalarının Monte Edilmeden Önceki Hali Açığa Çıktı

WRC 9’daki bir önizlemede, oyun yapımcısı GameReactor yaptığı tanıtımda bazı yarışlara doğrudan PS5 menüsünden erişebileceğimizin ipuçlarını vermişti. Daha sonra bu paylaşım kaldırıldı. Yine de Niko Partners analisti Daniel Ahmad, “Bu yakında hakkında daha fazla haber duyacağımız bir şey” demişti.

Kaynak : https://www.pushsquare.com/news/2020/07/ps5_ui_feature_sets_tongues_wagging_once_more

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli