Sıradaki içerik:

PS5 Oyunlarını PS4’e Aktaran PS Remote Play Now

e
sv

PS5, PS4 Pro’dan Çok Daha Tasarruflu

227 okunma — 10 Kasım 2020 18:21
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PS5, PS4 Pro'dan Çok Daha Tasarruflu

Elektrik faturalarınız için iyi haber PS5 PS4 Pro’dan Çok Daha Tasarruflu PlayStation 5, önceki nesil PlayStation 4 Pro’dan çok daha az enerji harcıyor. Eurogamer.net tarafından yayınlanan analize göre , PS4 Pro’nun 5W’ına kıyasla, yeni nesil sistem Dinlenme Modundayken tüm özellikleri etkinken 1.3W kadar az kullanıyor.

PS5  PS4 Pro’dan Çok Daha Tasarruflu

Arka planda bir oyun indirirken bu 36 W’a kadar çıkıyor, ancak Sony’nin orta nesil yenilemesi aynı koşullarda 50 W arttı. Bu tutarlı bir temadır: PS5 ana menüsünde, PS4 Pro’daki 63W ile karşılaştırıldığında 47W kullanıyor ve Shadow of the Tomb Raider gibi geriye dönük uyumlu bir oyunu oynarken , 147W’ye kıyasla 107W oynatıyor.

Aslında, yeni konsolun son nesil muadilinden daha fazla güç kullandığı tek zaman, beklediğiniz gibi, yeni nesil oyunları çalıştırırken. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales , en yoğun anlarında 203W ile zirveye çıkıyor; örneğin God of War , benzer yük altında PS4 Pro’da yaklaşık 177W kaydetti. Benzeri bir karşılaştırma değil, ama size kaba bir fikir veriyor.

Genel olarak, PS5’in verimliliğinden oldukça memnunuz. Sony, tüm doğru alanlarda operasyonel ek yükleri kesinlikle azaltıyor ve nihayetinde yeni nesil oyunlarınızı oynarken biraz daha fazla güç tüketecek olsanız da, Dinlenme Modu gibi boşta kalma özelliklerinin artık çok daha tutumlu olduğunu bilmek güzel.

Kaynak : https://www.pushsquare.com/news/2020/11/ps5_uses_much_less_power_than_ps4_pro
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli