Sıradaki içerik:

Yeni nesil konsolların eksikliğinin nedeni nedir?

e
sv

Sohbetlerin Telegram’a aktarılması neden tehlikelidir?

118 okunma — 02 Şubat 2021 22:59
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sohbetlerin Telegram’a aktarılması neden tehlikelidir? Forbes: Telegram’ın sohbetleri WhatsApp’tan dışa aktarma özelliği güvensiz. Sohbetleri WhatsApp’tan Telegram’a aktarmak, bir messenger’ı diğerine çevirmenin uygun bir yoludur, ancak güvenlik uzmanları, bu işlevin göründüğü kadar güvenilir olmadığı konusunda uyarıyor. Yazışmaları bir hizmetten diğerine aktarmak için, siber suçlular tarafından erişilebilecek bir bulut kopyasını oluşturmanız gerekir.

WhatsApp ihracat sohbetlerinize telgraf yeni özellik kullanıcıların kişisel verilerin güvenliği için tehdit oluşturabileceğini Forbes raporları .

Kullanıcı verilerinin Facebook’a aktarılmasını içeren WhatsApp’ta yeni kullanım kurallarının duyurulmasının ardından birçok kullanıcı messenger’ı bırakıp Signal ve Telegram gibi daha güvenli hizmetlere geçmeye karar verdi. Böylece, yalnızca Ocak ayı başlarında 25 milyondan fazla yeni kullanıcı Durov’un (Telegram) hizmetine katıldı.

Bu bağlamda, Telegram yönetimi, WhatsApp ve diğer anlık mesajlaşma programlarından sohbetleri dışa aktarmak için yeni bir işlev getirdi.

Artık tüm kullanıcılar, videolar ve belgeler dahil sohbet geçmişlerini Telegram’a aktarabilecek. Telegram’a aktarılan yazışmalar telefonunuzda neredeyse hiç ek bellek kullanmaz. Eski mesajlaşma uygulamalarının aksine Telegram, sohbetinizdeki mesajları ve fotoğrafları cihazınızda saklamamanıza izin verir. Aynı zamanda tüm mesajları, fotoğrafları, videoları ve belgeleri istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz.” dedi.

Sohbetlerin Telegram’a aktarılması neden tehlikelidir?

İlk bakışta bu özellik, özellikle Telegram’ı ilk kez kullananlar için, platformdan platforma geçişi olabildiğince kolaylaştırdığı için çok kullanışlı görünebilir. Ancak, kullanıcıları riske atabilecek bir dezavantajı da vardır.

WhatsApp ve Signal’den farklı olarak, Durov’un messenger’ı varsayılan olarak tüm yazışmaları ve dosyaları bulut deposunda “gizli sohbetler” verileri dışında saklar. Bu sayede kullanıcı herhangi bir cihazdan mesajlara erişebilir.

Bununla birlikte, aynı nedenden ötürü, Telegram’daki mesajlar, normal sohbetlerde yazılırlarsa, uçtan uca şifrelemeye sahip değildir. Messenger, sohbetleri yalnızca cihaz ve bulut arasındaki yolda şifreler, ancak bunlar uç noktada, yani Telegram’ın erişebildiği bulutta tehlikeye atılabilir.

WhatsApp sohbetlerini Telegram’a aktaran bulut yedekleme de uçtan uca şifreleme sağlamıyor.

“Yeni Telegram işlevi, WhatsApp’tan yazışmaları, multimedya ve diğer belgeleri bulutta kaydetmenize izin veriyor, ancak bu durumda Telegram aktarılan tüm dosyalara erişebilecek, bunlar şifrelenmemiş. Yani, kullanıcı bu bilgiler üzerindeki kontrolünü kaybediyor ve bu gerçekten güvensiz.” dendi.

Uzmana göre, Telegram bulut mesajlaşma sistemi varsayılan olarak mesajları ve adres defterini Telegram sunucularında depolar ve bunları bulutta depolar. Bu, Telegram’ın potansiyel olarak mesajlarınıza ve kişilerinize erişebileceği anlamına gelir.

Telegram, yeni bir messenger arayan WhatsApp kullanıcıları için hayatı kolaylaştırmaya çalışıyor: Uzman, bu işlevi kullanarak tüm sohbetleri yeni bir uygulamaya aktarmanın gerçekten uygun olduğunu söyledi.

Ancak buradaki sorun, kullanıcıların sohbet katılımcıları dışında kimsenin erişemediği mesajlarını ve dosyalarını Telegram bulutuna aktardıklarını bilmemeleridir. “Telegram bulutundaki bilgiler şifrelenmediğinden, bulutlarına erişebilen herkes onu okuyabilir.” dedi Corrons.

WhatsApp sohbetleri Telegrama nasıl aktarılır?

WhatsApp sohbetleri Telegrama nasıl aktarılır? Telegram v7.4.0 artık WhatsApp, Line ve KakaoTalk gibi diğer mesajlaşma uygulamalarından sohbet geçmişini aktarma yeteneği sağlayacak. Hareket, WhatsApp’ın kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmak için gizlilik politikasında yapılan tartışmalı bir değişikliği takip ediyor ve bu durum milyonlarca kullanıcının Telegram gibi diğer platformlara geçmesine neden oldu. Yeni sohbet aktarım özelliği hem bireysel hem de grup sohbetleri için çalışıyor.

Telegram v7.4.0’daki diğer değişiklikler, her iki taraf için de sohbetleri ve çağrıları silebilmenin yanı sıra tüm katılan üyelerin gruplarını silebilen sohbetleri silmek için ek seçenekler içerir. Sesli sohbetler artık tüm katılımcılar için ses düzeyini ayrı ayrı ayarlama ve ayrıca yerleşik ses çalarda müzik çalma hızını hızlı bir şekilde geri sarma ve geri alma yeteneğine sahip.

Haberin devamı: WhatsApp sohbetleri Telegrama nasıl aktarılır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli