e
sv

Tesla Bir Apple Şirketi Olabilirdi Ama…

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tesla Bir Apple Şirketi Olabilirdi, Ama...

Tim Cook bu fırsatı kaçırmasaydı, dünyanın en popüler elektrikli araç üreticisi Tesla’nın sahibi bir Apple şirketi olabilirdi.Tesla Bir Apple Şirketi Olabilirdi Ama… Tesla’nın CEO’su Elon Musk, yakın zamanda attığı bir tweet’te, şirketi satmak amacıyla Apple CEO’su Tim Cook’a ulaştığını ancak Tim’in ilgilenmediğini söyledi.

Elon Musk bu tweet’i Apple Car ile ilgili haberin internette bir kez daha su yüzüne çıkmasının hemen ardından yaptı. Bir önceki yazımızda bahsettiğimiz gibi, Apple’ın elektrikli otomobili beklediğimizden daha erken piyasaya çıkabilir.

Şirket, yaklaşık 200 çalışanı karıştırdıktan sonra birçok kişi Apple otomobil projesine şüpheyle yaklaştı. Her neyse, son raporlar, Apple otomobil projesinin terk edilmediğini ve yakında geleceğini gösteriyor.

Aynı haber etrafında Elon bize Twitter kullanıcı adıyla ilginç bir hikaye anlattı.

Bir Zamanlar Tesla Apple’a Satılıyordu

Tweet’te gösterildiği gibi Elon, Tesla’yı mevcut değerinin 1 / 10’una satmak için Tim Cook ile iletişime geçmeye çalıştı. Bir Forbes raporuna göre Tesla’nın şu anki net değeri 650 Milyar Dolar civarında. Bu, Tim Cook’un Tesla’nın 60 milyar dolara satın almayı reddettiği anlamına geliyor.

Tesla Bir Apple Şirketi Olabilirdi Ama…

Bunun dışında ne zaman gerçekleştiğini tam olarak bilmiyoruz. Ancak Elon, “Model 3 programının en karanlık günlerinden” bahsetti. Dolayısıyla, Model 3 2017’de piyasaya sürüldüğünde 2015-17 civarında bir yerde olduğunu varsayabiliriz.

Şu an itibariyle, Apple ilk arabasına sıkı sıkı sarılmış gibi görünürken, Tesla dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi oldu.

Bir başka haber: Apple Car Lansmanı Beklenenden Daha Erken mi Gerçekleşecek?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli