e
sv

Tesla Virüs Nedeniyle Üretimi Durdurdu !

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkarak bütün dünyaya yayılan ve insan yaşamını ciddi derecede tehdit eden koronavirüs salgını, çoğu teknoloji devini derinden etkiliyor. Tüm dünya liderlerinin evden çıkmayın uyarıları şirketleri evden çalışmaya yönlendirirken, önemli teknoloji devleri de önlemlerini arttırdı. Hatırlayacağınız üzere akıllı telefon pazarının lider markalarından olan Apple da geçtiğimiz hafta koronavirüs sebebiyle Çin hariç dünya genelindeki tüm Apple mağazalarını kapatma kararı almıştı. Hatta Apple Store’ların kapandığı ülkeler listesinde Türkiye’nin de ismi vardı.

Tesla, koronavirüs yüzünden üretimi durdurma kararı aldı!

Ay başında Twitter’dan bir açıklama yaparak salgından kaynaklı yaratılan panik ortamını aptallık olarak nitelendiren Elon Musk, daha sonrasında kendisini kötü hissedenlerin işe gelmeyebileceğini bir e-posta yolu ile çalışanlarına bildirmişti. Tesla’nın CEO’su, son olarak ise şirketin  San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki Tesla fabrikasının kapatılması kararını verdi. Bölgede çıkan vakaların sonrasında bu kararı almak halinde kalan milyarder iş adamı, ihtiyaç olması durumunda solunum cihazı üretmeye hazır olduklarını da açıkladı. 23 Mart tarihinde kapatılması planlanan fabrikanın ne zaman açılacağı ile ilgili ise henüz herhangi bir söylemde bulunulmadı. Ayrıca salgın hakkında şirket yetkililerinin Beyaz Saray ile istişare durumunda oldukları da öğrenildi.

Koronavirüs salgınını küçümsediği yönünde eleştiriler alan ve yaptığı açıklamalar ile reaksiyon toplayan Elon Musk, reaksiyonlere daha çok dayanamadı ve üretimi durdurma kararı vermek zorunda kaldı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli