Sıradaki içerik:

Blogunuzu Geliştirmenin Yolları

e
sv

Turkcell’den Oyun Platformu Hamlesi!

269 okunma — 23 Ekim 2020 22:06
avatar

Batuhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Turkcell’den Oyun Platformu Hamlesi!

Türkiye’den Dünyaya Dijital Servisler başlığı altında sunum yapan Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ataç Tansuğ, önümüzdeki yıl 2021’in ilk çeyreğinde bulut tabanlı oyun servisinin müjdesini verdi. Tansuğ, Turkcell’in son 7 yılda dijital servisler alanında müşterilerine iyi bir deneyim sunmak adına attığı adımlara dikkat çekti. Mobil internetin hayatımızda yer alması üzerine iletişim platformundan müzik dinleme hizmetine kadar birçok dijital dalda servis geliştirdiklerini dile getirdi.

Turkcell’in global rakiplerinden daha erken davrandığını, tek bir servis üzerinden değil, birden fazla servis üzerinden çalıştığını, bu hizmetlerin entegre bir şekilde çalıştığını da sunumuna ekledi. Dijital hizmetlerin ilgili ülkelerde kesintisiz hizmet olarak tasarlandığını da sözlerine ekleyen Tansuğ, data sahibi ülkelerin ön planda yer alacağını da aktardı. Fizy, Turkcell Lifebox, Turkcell TV+ ve BiP hizmetlerinin geçtiğimiz Temmuz ayında ayrı bir kurumsal şirket haline dönüştüğünün de bilgisini veren Tansuğ, bu alınan kararlarla beraber servislerin eşit şartlarda yer alacağını belirtti.

Ataç Tansuğ Açıkladı!

Turkcell’in oyun yayıncılığı hakkında attığı adıma değinen Tansuğ, oyun alanının Turkcell için önemli bir odak sahibi olduğunu ve bulut tabanlı yayıncılık odaklı bir oyun platformu sunacağını da müjdesini verdi. Güncel oyunların stream edileceğine değinen Tansuğ, 2021 yılının ilk çeyreğinde tanıtıma sunulacak olan platformun herhangi bir bilgisayar üzerinden oynanmasını sağlayacaklarını belirtti.

Görünülü görüşme deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyacakların altını çizen Tansuğ, yeni uygulamaları BiP Meet’i en kısa sürede hizmete sunacaklarını belirtti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli