Sıradaki içerik:

İPhone Ekranı Yanıt Vermiyorsa Nasıl Kapatılır?

e
sv

Ubuntu Google’ın Flutter Araç Setini Kullanacak

03 Şubat 2021 17:16
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ubuntu Google'ın Flutter Araç Setini Kullanacak

Ubuntu Google’ın Flutter Araç Setini Kullanacak, Temmuz ayında geçen yıl, Kanonik, en popüler Ubuntu Linux arkasındaki şirket, takım Linux masaüstü için Flutter UI araç desteğini etkinleştirmek için Google ile anlaştı.

Ardından Google, yerel bir arayüz ve uygulama performansına sahip tek bir kod tabanından mobil, web ve masaüstü uygulamaları oluşturmanıza olanak tanıyan Flutter için Linux alfa yayınladı.

Şimdi Flutter ekibiyle olan ortaklığından yararlanan Ubuntu masaüstü ekibi, yakında çıkacak olan yepyeni masaüstü yükleyicisinin kullanıcı arayüzünü oluşturmak için resmi olarak Flutter’ı kullanmaya başladı.

Ubuntu Desktop lideri ve Ubuntu MATE projesinin başkanı Martin Wimpress’in söylediği gibi, ekip Ekim 2021’de piyasaya çıkacak olan Ubuntu 21.10’da teste hazır bir ön versiyona sahip olmayı planladı.

Yeni Ubuntu masaüstü yükleyicisi, bir sonraki LTS sürümünde, yani 22.04’te mevcut Ubiquity yükleyicisinin yerini alacağından, geliştirici ayrıca Ubiquity’nin resmi tatlar, remiksler veya türevler için Ubuntu arşivinde kalmasını sağlamaya karar verdi. 

Neden Yeni Bir Ubuntu Masaüstü Yükleyicisi?

Bildiğiniz gibi, Ubuntu Sunucusunda Curtin kullanan Subiquity adında yeni bir yükleyici var.

Ubuntu Masaüstü yükleyicisi Ubiquity’nin geçmişi 2006 yılına dayanıyor. Ve yıllardır önemli bir özellik geliştirmemiş olsa da ve mirası nedeniyle geliştiriciler bakımını yapmakta zorlanıyor.

Bu nedenle ekip, hem sunucu hem de masaüstü için yükleyiciyi ortak teknolojilerde birleştirmeyi planlıyor. Bu şekilde, Ubuntu ailesi dağıtımlarında tutarlı ve sağlam bir kurulum deneyimi sağlayabilir.

Ek olarak, geliştirme ekibinin tek bir kod tabanını korumaya odaklanmasına ve daha fazla istenen özelliği kolayca eklemesine yardımcı olabilir.

Ubuntu Google’ın Flutter Araç Setini Kullanacak haberi umarım bilgilendirici olmuştur.

Bir başka haber: Ubuntu, Windows ve Chrome Çin’in En İyi Hackathon’unda

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli