Sıradaki içerik:

Yunanistan’ın Başı Ağrıyor! Aslan Neferler Tim Saldırılara Devam Ediyor!

e
sv

VirusTotal, Cynet’in Yapay Zeka Tabanlı Kötü Amaçlı Yazılım Tespiti`ni Entegre Etti

29 Haziran 2020 08:03
avatar

Onfroy

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google’ın sahip olduğu ünlü çoklu antivirüs tarama hizmeti olan VirusTotal, yakın zamanda bir İsrail siber güvenlik firmasının yardımıyla eklediği yeni tehdit algılama özelliklerini duyurdu .

VirusTotal, kötü amaçlı yazılımları tespit etmek ve bunları otomatik olarak güvenlik topluluğuyla paylaşmak için şüpheli dosyaları ve URL’leri analiz eden ücretsiz bir çevrimiçi hizmet sundu. Yeni kötü amaçlı yazılım türlerinin ve örneklerinin saldırıları ile araştırmacılar, şirketlerini saldırılara karşı korumak için VirusTotal tarafından sağlanan hızlı keşif ve paylaşıma güveniyor.

VirusTotal, Cynet’in Yapay Zeka Tabanlı Kötü Amaçlı Yazılım Tespiti`ni Entegre Etti

VirusTotal, üyelerini önemli hasarlardan korumak için sürekli olarak yeni kötü amaçlı yazılım keşifleri akışına güveniyor.

Otonom ihlal koruma platformunun yaratıcısı Cynet , artık Cynet Tespit Motorunu VirusTotal’a entegre etti.

Bu ortaklığın faydaları iki yönlüdür. Birincisi, Cynet, şirketin tüm dünyadaki müşterilerini aktif olarak koruyan ML tabanlı algılama motorundan (CyAI) VirusTotal ortak ağı en son tehdit istihbaratını sağlar.

CyAI, VirusTotal’da bulunmayan yeni tehditler hakkında rutin olarak bilgi sağlayan sürekli öğrenen ve gelişen bir algılama modelidir. Birçok tedarikçi AI / ML modelleri kullanıyor olsa da, modellerin yeni tehditleri algılama yeteneği büyük ölçüde değişmektedir.

Cynet rutin olarak üçüncü taraf ve açık kaynak algılama platformlarından daha iyi performans gösterir ve altta yatan tehditlerin diğer çözümlerden gizli kaldığı durumlarda sıklıkla müdahale vakalarına güvenilir.

Örneğin, Cynet kısa süre önce büyük bir telekom sağlayıcısı için bir Olay Müdahalesi yürüttü. Cynet, VirusTotal veritabanında görünmeyen birkaç kötü amaçlı dosya keşfetti. 

Yeni keşfedilen bu dosyalar hakkındaki bilgilere katkıda bulunmak, tüm endüstrimizin daha iyi performans göstermesine ve işletmeleri siber saldırılara karşı korumasına yardımcı olur.

İkincisi, Cynet, algılama yeteneklerini ve doğruluğunu sürekli olarak geliştirmek için CyAI modelini bilgilendirmek için VirusTotal’daki zekayı kullanacak.

Cynet AI sürekli olarak gelişmekte, doğruluğunu artırmak ve zaten düşük olan yanlış pozitif oranını azaltmak için sürekli olarak yeni veri setleri öğrenmektedir. CyAI tarafından kötü amaçlı olduğu belirlenen dosyaların diğer sağlayıcılar tarafından kötü amaçlı olduğu belirlenen dosyalarla karşılaştırılması Cynet’in bulgularını hızlı bir şekilde doğrulamaya yardımcı olur.

Cynet ve Cynet 360 Platformu hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli