Sıradaki içerik:

ABD Telegramı yasaklayacak mı?

e
sv

WhatsApp gizliliğin değiştirilmesine karar vermek için son tarihi açıkladı

79 okunma — 20 Ocak 2021 02:10
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp gizliliğin değiştirilmesine karar vermek için son tarihi açıkladı. Popüler haberci, gizlilik politikasındaki değişiklikleri duyurduğu için eleştirildi. Şirket, kullanıcılara duruma alışmaları için daha fazla zaman vermek istiyor.

Ayın başında, popüler WhatsApp messenger’ın kullanıcılarıyla ilgili gizlilik politikasındaki değişiklikler hakkında internette bilgiler yayınlandı. Çoğu kişiyi şaşırtacak şekilde, platformun sahibi Facebook, kurallarını değiştirmeye ve tüm kullanıcı bilgilerini zorla doğrudan şirketin genel merkezine aktarmaya karar verdi.

İlgili Haber: WhatsApp Gizlilik Politikası Nedir?

İlgili Haber: Gizlilik Odaklı En İyi WhatsApp Alternatifleri [2021]

WhatsApp gizliliğin değiştirilmesine karar vermek için son tarihi açıkladı. Yeni değişikliğin mantığı iyileştirilmiş servis ve Facebook sistemleri ve altyapısı ile entegrasyondu. Ne yazık ki, şirketin gizlilik politikasının yeni sürümü, Facebook’a hangi verilerin iletildiğini tam olarak açıklamıyor ve kullanıcıları bir tahminde bırakıyor. Hareket, kullanıcılar arasında zaten protestolara yol açtı ve birçok kişinin Signal veya Telegram gibi rakip hizmetleri seçmesini sağladı. Her iki uygulama da muazzam bir kullanıcı büyümesi gördü.

Dahası, tüm durum tüm devletleri alarma geçirdi.

Bu muhtemelen teknoloji devini bazı değişiklikler yapmaya iten şeydi. WhatsApp, blogunda, özellikle kullanıcılara yeni kuralları okumaları ve anlamaları için daha fazla zaman vermek amacıyla, gizlilik politikasındaki herhangi bir değişikliği resmi olarak erteleyeceğini duyurdu. Messenger’ı kullanan her kişiden hüküm ve koşulları okuması ve kabul etmesi istenecektir.

Yönetmeliklerin kabul edilmesi için son tarih 8 Şubat’ta geçecekti, WhatsApp bu süreyi 15 Mayıs olarak değiştirdi.

İlgili Haber: WhatsApp Sohbetlerini Nasıl Koruyabilirsiniz ?

İlgili Haber: Signal Vs Telegram: 2021’de En İyi WhatsApp Alternatifi Hangisi?

WhatsApp Gizlilik Politikası Nedir?

Son WhatsApp gizlilik politikası güncellemeleri birçok kişinin “Gizlilik Nedir?” sorusu akıllarına takıldı.  ABD ve Avrupa Birliği’ndeki gelişmelere bakarsanız, insanlar her geçen gün mahremiyet konusunda daha bilinçli hale geliyor. Bilmemiz gereken şey, WhatsApp ve diğer hizmetler çağında elde edebileceğimiz gizlilik derecesidir.

Şebekeden çıkmayı veya WhatsApp’ı kaldırmayı düşünebilirsiniz, ancak bu pek bir işe yaramayacaktır. Mahremiyetin temellerini ve özel anlarınızı kendinize nasıl saklayabileceğinizi bilmelisiniz. Mutlak mahremiyetin uzak bir rüya olduğu görüşündeyim, ancak bir dereceye kadar mahremiyeti canlı tutmak için elimizden gelen en iyi şekilde yararlanmalıyız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli