Sıradaki içerik:

Perl.Com alan adı ele geçirildi!

e
sv

WhatsApp Kullanıcıları Kalmaya Nasıl İkna Ediyor?

02 Şubat 2021 22:44
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp Kullanıcıları Kalmaya Nasıl İkna Ediyor? WhatsApp, kullanıcıları “durumlarla” ikna ediyor. Messenger WhatsApp, çok sayıda hizmet kullanıcısı kaybına neden olan politika değişikliklerinin sonuçlarıyla boğuşmaya devam ediyor. Şimdi, yönetimi, “şirketin gizliliğe yönelik ciddi yaklaşımı asla değişmeyecek” diyen “hikayeler” formatının bir benzeri olan “durumlar” aracılığıyla halkı WhatsApp’ı kullanmanın hala güvenli olduğuna ikna etmeye çalışıyor.

WhatsApp tüm kullanıcı bilgilerini, gizliye alır ve güvenliğini aldığı kullanıcıları ciddiyetle ikna etmeye devam ediyor.

Messenger’ın “Durum” bölümündeki son güncellemesinden sonra platformdaki tüm mesajların ve çağrıların şifrelendiği ve “WhatsApp’ın gizliliğe yönelik ciddi yaklaşımının asla değişmeyeceği” mesajları geldi.

Bu nedenle, şirket, habercinin kullanım şartlarının gelecekteki bir güncellemesi hakkında bilgilerin ortaya çıkmasından sonra kaybettiği kullanıcıların güvenini yeniden kazanmak istiyor, bu da reddi hesabı bloke etmekle tehdit ediyor. İnovasyon, kullanıcıları beğenmeyen ve şirket aleyhine bir eleştiri dalgasına neden olan ana şirket Facebook’a bazı verilerin aktarılmasını içeriyor.

WhatsApp yönetimine göre, bu konuda şirket, kullanıcıların ilk elden alabilmesi için Durum sekmesinde güncellemeler hakkında bilgi verecek.

İMARS iletişim grubunun yönetici direktörü Alexander Revsky, “WhatsApp, önemli bir gecikmeyle de olsa, yine de, öncelikle uygulamaya konması planlanan değişiklikleri açıklamayı amaçlayan bir kriz karşıtı PR programı yürütmeye başladı” dedi.

İlgili Haber: WhatsApp Ne Kadar Kullanıcı Kaybetti?

Revskiy, önemli sayıda kullanıcının alternatif habercilere geçişinin nedeninin, kullanıcılar henüz durumu anlamadıklarında haberciden “kaçmaya” başladıkları “kartopu” etkisi olduğuna inanıyor.

Ek olarak, uzmana göre, birçoğu, şirketin bir “iş ilanı” ndan çok bir ültimatom gibi görünen iletişim tonundan öfkelendi.

Revsky, “Açıkçası, şirketin pazarlamacıları şu anda kötü bir iş çıkardılar ve kişisel verilerin kullanımına ilişkin iletişime gereken ilgiyi göstermediler, ki bu günümüzde çok sayıda skandal ve kötüye kullanım nedeniyle acı verici” dedi.

WhatsApp Kullanıcıları Kalmaya Nasıl İkna Ediyor?

Analist firma App Annie’ye göre WhatsApp, Ocak ayının başından bu yana İngiltere’de en çok indirilen uygulamalar sıralamasında 15 sıra kaybetti ve ay ortasında 23. sıraya geriledi. Uzmana göre, şu anda kullanıcı kaybının yaklaşık 30 milyon kişi olduğu tahmin ediliyor.

“Şirket, krizi tersine çevirmek ve ‘kurtulanları’ geri getirmek için önemli çaba sarf etmek zorunda kalacak. Uzman, bunu ya devam eden tüm değişikliklerin son derece ayrıntılı bir açıklaması ve gerekliliğinin gerekçelendirilmesiyle ya da kabul edilen değişiklikleri ayarlayarak yapmak mümkün olacak.” dedi.

Daha önce WhatsApp, messenger’ı kullanmak için yeni kuralların uygulanmasını üç ay ertelemeye karar verdi.

Bu nedenle, daha önce kullanım kurallarının Şubat başında yürürlüğe girmesi gerekiyordu, şimdi mevcut tarih 15 Mayıs olarak kabul edilmelidir. Hizmetin yönetimine göre, kullanıcı sözleşmesinin güncellenmesi “endişeye” neden oldu ve ayrıca WhatsApp’ın iflas etmesi için ek zaman alacak olan birçok söylenti ve efsaneye yol açtı.

Bununla birlikte, transferin popüler messenger’a olan güvenini zaten kaybetmiş olan kullanıcıların hissiyatını etkilememe ihtimali vardır. Bu nedenle, birçok sosyal ağ kullanıcısı prensip olarak “Durumlar” daki güncellemeleri kontrol etmeyi reddederken, düz metindeki diğerleri bu işlevi işe yaramaz olarak adlandırır. Bakalım bu durumda WhatsApp napacak merak konusu. 

İlgili Haber: WhatsApp sohbetleri Telegrama nasıl aktarılır?

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli