Sıradaki içerik:

Twitter Revue Platformunu Satın Aldı

e
sv

WhatsApp Ne Kadar Kullanıcı Kaybetti?

27 Ocak 2021 17:39
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp Ne Kadar Kullanıcı Kaybetti ? WhatsApp zorunlu tuttuğu gizlilik sözleşmesi bir çok kişinin WhatsApp’ı silmesine neden oldu. Peki uygulamayı silen kullanıcı sayısı ne kadar?

Hesabını silerek verilerini güvende tutmak isteyen kullanıcılar Telegram, Single, BİP gibi alternatif uygulamalara dağıldı. Dağılan Kullanıcı sayısı tam tamına 35 milyonu geçti. Bu kadar kullanıcı kaybeden WhatsApp sözleşmeyi erteledi ne kadar kullanıcı geri döndü bilinmiyor ama WhatsApp maddi anlamda çok fazla zarara girerken diğer uygulamalarda indirme rekorları kırdı. Single 7.5 milyon kullanıcı kazanırken Telegram ise 25 milyon kullanıcı kazandı.

WhatsApp kaybettiği kullanıcı sayısı artınca 8 şubattan 15 mayısa erteledi. Bu kadar kullanıcı kaybetmesine rağmen hala sözleşmeyi kaldırmak yerine ertelemesi tartışmalara yol açtı . Sizce WhatsApp sözleşmeyi kaldırmalı mı yoksa sözleşmeyi yerine’mi getirmeli ?

İlgili Haber: Signal Vs Telegram: 2021’de En İyi WhatsApp Alternatifi Hangisi?

WhatsApp Ne Kadar Kullanıcı Kaybetti ?

WhatsApp Gizlilik Politikası Nedir?

 

Son WhatsApp gizlilik politikası güncellemeleri birçok kişinin “Gizlilik Nedir?” sorusu akıllarına takıldı.  ABD ve Avrupa Birliği’ndeki gelişmelere bakarsanız, insanlar her geçen gün mahremiyet konusunda daha bilinçli hale geliyor. Bilmemiz gereken şey, WhatsApp ve diğer hizmetler çağında elde edebileceğimiz gizlilik derecesidir.

Şebekeden çıkmayı veya WhatsApp’ı kaldırmayı düşünebilirsiniz, ancak bu pek bir işe yaramayacaktır. Mahremiyetin temellerini ve özel anlarınızı kendinize nasıl saklayabileceğinizi bilmelisiniz. Mutlak mahremiyetin uzak bir rüya olduğu görüşündeyim, ancak bir dereceye kadar mahremiyeti canlı tutmak için elimizden gelen en iyi şekilde yararlanmalıyız.

WhatsApp gizliliğin değiştirilmesine karar vermek için son tarihi açıkladı

WhatsApp gizliliğin değiştirilmesine karar vermek için son tarihi açıkladı. Yeni değişikliğin mantığı iyileştirilmiş servis ve Facebook sistemleri ve altyapısı ile entegrasyondu. Ne yazık ki, şirketin gizlilik politikasının yeni sürümü, Facebook’a hangi verilerin iletildiğini tam olarak açıklamıyor ve kullanıcıları bir tahminde bırakıyor. Hareket, kullanıcılar arasında zaten protestolara yol açtı ve birçok kişinin Signal veya Telegram gibi rakip hizmetleri seçmesini sağladı. Her iki uygulama da muazzam bir kullanıcı büyümesi gördü.

Dahası, tüm durum tüm devletleri alarma geçirdi.

Bu muhtemelen teknoloji devini bazı değişiklikler yapmaya iten şeydi. WhatsApp, blogunda, özellikle kullanıcılara yeni kuralları okumaları ve anlamaları için daha fazla zaman vermek amacıyla, gizlilik politikasındaki herhangi bir değişikliği resmi olarak erteleyeceğini duyurdu. Messenger’ı kullanan her kişiden hüküm ve koşulları okuması ve kabul etmesi istenecektir.

Yönetmeliklerin kabul edilmesi için son tarih 8 Şubat’ta geçecekti, WhatsApp bu süreyi 15 Mayıs olarak değiştirdi.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli