e
sv

WhatsApp Reklam Alacak Mı?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook, WhatsApp reklamları için yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Öyle görünüyor ki; Facebook bu kararını geç de olsa programa koyacak.

WhatsApp reklam dönemi ne zaman başlıyor?

Bilindiği üzere, dünyanın en tanınmış mesajlaşma platformuna sahip olan Facebook, daha önce WhatsApp reklamları için çeşitli girişimlerde bulunmuş yalnız çoğu kullanıcının tepsi ile karşılaştığından kaynaklı bu kararını askıya almıştı. Ancak gelen olumsuz reaksiyonlere karşı geri adım atan Facebook’un, üzerinden para kazanmanın yollarını aradığı WhatsApp’a reklam yerleştirme planlarından henüz vazgeçmiş olmadığı ortaya çıktı.

The Information‘ın raporuna göre Facebook, mesajlaşma programlarını birleştirme planını tamamladıktan sonra reklam planlarını devreye alacak. Ayrıca konu hakkında bir Facebook sözcüsü Engadget‘e yapmış olduğu açıklamada, haldeki reklamların WhatsApp için uzun vadeli bir fırsat olarak kaldığını doğruladı. Bu da demek oluyor ki; şirket WhatsApp üzerinden reklam yayınlama planından vazgeçmiş değil, yalnız kısa vadede WhatsApp‘ta reklam yayınlamayacak.

Diğer yandan ise The Information, Facebook’un bu reklamları nasıl göstereceğine dair yeni bilgiler de paylaştı. Gelen bilgilere göre firma, telefon numaranızı kullanarak Facebook ve WhatsApp hesaplarınızı “eşleştirecek“, böylece sistem kullanıcıya göre hangi reklamları göstereceğine karar verecek.

Eğer reklam yayınlama sistemi gerçekten de bu yolla olacak olursa, esasen tartışmaların eşiğinde olan Facebook‘un gizlilik problemleri tekrar gündeme gelerek, şirket ciddi tartışmaların hedefinde olabilir.

Sizler bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Şirketin WhatsApp üzerinden reklam yayınlama sistemi, kullanıcıların mahremiyetini tehtid eder mi?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli