e
sv

WhatsApp Verilerinizi Facebook ile paylaşın veya hesabınızı silin

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp Verilerinizi Facebook ile paylaşın veya hesabınızı silin

WhatsApp verileri paylaşılacak, Pazartesi günü Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları’nı kullanıcıların verilerini nasıl işlediğine dair ek bilgilerle güncelledikten sonra, şirket şimdi mobil uygulama aracılığıyla kullanıcılara, Şubat ayından itibaren verilerini Facebook ile paylaşmaları gerekeceğini bildiriyor.

Şirket bu haftanın başlarında , “Gizliliğinize saygı DNA’mıza kodlanmıştır” dedi . “WhatsApp’ı başlattığımızdan beri, Hizmetlerimizi bir dizi güçlü gizlilik ilkesini göz önünde bulundurarak oluşturduk.”

Bununla birlikte, kullanıcıların gizliliğine odaklanmasına rağmen, WhatsApp artık kullanıcılarına yalnızca üç seçenekle sert bir ültimatom veriyor: verilerini Facebook ile paylaşmayı kabul etmek, uygulamayı kullanmayı tamamen bırakmak veya hesaplarını silmek.

Verilerinizin paylaşılmasını kabul etmekten başka seçenek yok

WhatsApp verileri paylaşılacak, Geçen yılki gizlilik politikası ile karşılaştırıldığında yeni güncellemeler kesinlikle bir 180 derecelik dönüş vardır Temmuz 2020 ile başlayan zorlamalı kullanıcıların WhatsApp hesap bilgisi şirketinizin reklamlarını ve ürünlerini geliştirmek amacıyla Facebook ile paylaşılan almamayı seçebileceksiniz olduğunu söyler, .

Politikadaki yeni değişikliklerle birlikte, kullanıcılar artık hesaplarını kullanmaya devam etmek için Facebook ile verilerini paylaşmayı kabul etmek zorunda kalacak veya alternatif olarak WhatsApp’ın söylediği gibi hesaplarını silebilecek.

WhatsApp’ın bildirimi, “KABUL ET’e dokunarak, 8 Şubat 2021’de yürürlüğe giren yeni şartları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz” diyor.

“Bu tarihten sonra, WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için bu güncellemeleri kabul etmeniz gerekecek. Hesabınızı silmeyi tercih ediyorsanız ve daha fazla bilgi istiyorsanız Yardım Merkezini de ziyaret edebilirsiniz.”

Facebook Şirketleri İle Paylaşılacak ! 

Bununla birlikte, bu haftanın gizlilik politikası güncellemeleri, WhatsApp’ın artık kullanıcıların verilerini diğer ‘Facebook Şirketleri’ ile paylaşacağını da belirtiyor – bu, kullanıcıların bir Facebook hesabı olmasa ve daha önce Facebook’u hiç kullanmamış olsa bile gerçekleşecek .

Şubat ayında yeni politika değişiklikleri yürürlüğe girdiğinde WhatsApp kullanıcılarının verilerine erişim sağlayacak Facebook şirketleri arasında Facebook, Facebook Payments, Onavo, Facebook Technologies ve CrowdTangle yer alıyor.

“Onlardan aldığımız bilgileri kullanabiliriz ve onlarla paylaştığımız bilgileri, Facebook Şirket Ürünleri dahil Hizmetlerimizi ve sunduklarını işletmek, sağlamak, iyileştirmek, anlamak, özelleştirmek, desteklemek ve pazarlamak için kullanabiliriz, “WhatsApp açıklıyor .

“Diğer Facebook Şirketleri ile paylaştığımız bilgiler. Hesap kayıt bilgilerinizi (telefon numaranız gibi), işlem verilerini, hizmetle ilgili bilgileri, Hizmetlerimizi kullanırken başkalarıyla (işletmeler dahil) nasıl etkileşim kurduğunuza ilişkin bilgileri, mobil cihazı içerir bilgiler, IP adresiniz ve ‘ Topladığımız Bilgiler ‘ başlıklı Gizlilik Politikası bölümünde tanımlanan veya size bildirimde bulunarak veya rızanıza bağlı olarak elde edilen diğer bilgileri içerebilir . “

WhatsApp tarafından kullanıcılarından toplanan bilgiler, konum verilerini, ödeme bilgilerini ve cihaz teşhis verilerini de içerir.

Facebook şirketleri WhatsApp kullanıcı verilerine eriştikten sonra, bunu şu amaçlarla kullanacaklardır:

 • altyapının ve dağıtım sistemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olma
 • Hizmetlerimizin veya hizmetlerimizin nasıl kullanıldığını anlamak
 • Sistemleri güvence altına alarak ve spam, tehditler, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele ederek emniyeti, güvenliği ve bütünlüğü teşvik etmek
 • hizmetleri ve kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek
 • WhatsApp deneyimlerini diğer Facebook Şirket Ürünleri ile birleştirmek için entegrasyonlar sağlamak

WhatsApp önceden kullanıcıları izin ederken toplanan hesap bilgilerini indirmek , şirket oldu ek bilgi sağlamak zorunda olan uygulamalar Aralık 2020 ile başlayan kullanıcı verilerini ele şekli üzerinde, Apple, App Store’da listelenen tüm uygulamalardan önce belirlemiş olduğu başladıktan sonra.

Şu anda, WhatsApp Messenger girişindeki Apple App Store gizlilik etiketleri , uygulamanın aşağıdaki veri türlerini topladığını ve kullanıcı profillerine bağladığını söylüyor:

Biraz ilgili bir haberde, ABD Başkanı Donald Trump tarafından Salı günü imzalanan bir yönetim emri, “hassas kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler ve özel bilgiler de dahil olmak üzere Birleşik Devletler’deki milyonlarca kullanıcıdan çok sayıda bilgi topladığı” için sekiz Çin uygulamasını yasaklamıştı.

Bu yürütme emrinin Ağustos 2020 yasaklama imzalanan iki benzer projenin sonrasında WeChat (Tencent Holdings Ltd.) ve TikTok (ByteDance Ltd.).
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli