e
sv

Windows 10 Bulut PC: Microsoft’un yeni hizmeti hakkında bilinenler

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 10 Bulut PC

Windows 10 Bulut PC yapıyor. Kaynaklara göre Microsoft, yöneticilerin bulutta uzaktan erişilebilen Windows 10 PC’leri dağıtmasına olanak tanıyan ‘Bulut PC’ adlı yeni bir sanallaştırılmış Windows PC deneyimi geliştiriyor.

Bulut PC ile Microsoft, kuruluşunuzun cihaz yapılandırmasını düzenli güncellemeler, güvenlik iyileştirmeleri ve yönetilen destekle yönetir. Bu yeni özellik, şirketin bu yıl daha belirgin hale gelen “Hizmet Olarak Windows” sloganının bir parçası.

Bulut PC, Windows 10 ve Windows Sunucusunun yerini almaz. Bunun yerine, Windows bilgisayarlarına herhangi bir zamanda herhangi bir yerden erişmek isteyen kurumsal müşteriler için bir seçenek olarak sunulacak.

Sızdırılan ekran görüntülerine göre, Cloud PC’nin sloganı “İş uygulamalarınıza ve programlarınıza çevrimiçi olarak herhangi bir cihazdan erişin” şeklindedir, bu da Cloud PC’nin işletmeler için bir Hizmet olarak Masaüstü sunacağını ima etmektedir.

Cloud PC nedir?

Windows 10 Bulut PC

Windows 10 Bulut PC

 

Microsoft, artık silinmiş bir LinkedIn iş gönderisinde, Cloud PC’yi Windows Sanal masaüstünün üzerine inşa edilmiş yeni bir “stratejik teklif” olarak tanımladı . Farkında olmayanlar için, Windows Sanal Masaüstü, buluttaki Windows’u ve uygulamaları sanallaştırmak için Azure tabanlı bir sistemdir.

Bu iş ilanı, Cloud PC’nin Microsoft’un mevcut Windows Sanal Masaüstü’nü ve Azure altyapısını bir Hizmet olarak Masaüstü sunmak ve modern, esnek, bulut tabanlı bir Windows deneyimi sağlamak için kullandığını gösteriyor.

İş tanımı, “Kuruluşların daha basit ve ölçeklenebilir bir şekilde güncel kalmasına olanak tanıyacak” diyor.

Microsoft şu anda Bulut PC hizmeti için üç farklı katman deniyor:

 • Orta katman: 2 vCPU, 4 GB RAM ve 96 GB SSD depolama.
 • Ağır katman: 2 vCPU, 8 GB RAM ve 96 GB SSD depolama.
 • Gelişmiş katman: 3 vCPU, 8 GB RAM ve 40 GB SSD depolama.

Windows sleuth Walking Cat tarafından yayınlanan ekran görüntülerine göre  , Bulut PC, Windows, macOS, iOS ve Android dahil olmak üzere tüm uzak masaüstü uygulamaları tarafından desteklenecektir.

Windows 10X, Microsoft Graph API entegrasyonu

Cloud PC, bireysel kullanıcılar yerine kurumsal müşterileri hedef alırken, Win32 uygulamalarının akışını desteklemek için Windows 10X (modüler işletim sistemi) ile birlikte gönderileceği bildirildi.

BleepingComputer tarafından keşfedildiği üzere Microsoft, CloudPC hizmetini desteklemek için Aralık ayında Microsoft Graph API’ye yeni API’ler ekledi. Yöneticiler bu API’leri kullanarak mevcut CloudPC örneklerini listeleyebilir, bir örnek hakkında bilgi alabilir veya yeni CloudPC örneklerini yeniden hazırlayabilir.

CloudPC gösterge tablosu kaynak koduna göre, Microsoft bu hizmetin beta olduğunu düşünüyor ve muhtemelen küçük bir kuruluş grubu tarafından önizleniyor. Raporlar, sanallaştırma hizmetinin 2021 Baharına kadar (Mart ve Haziran arasında) tamamlanacağını veya genel önizlemeye gireceğini gösteriyor.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli