e
sv

Xiaomi MUIU 12 Çıkış Tarihi Belli Oldu !

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi bugün mini bir aktivite düzenledi. Bu aktivitete Mi 10 Youth ve yeni MIUI versiyonu tanıtıldı.

Zaten Xiaomi’nin uzun bir süredir MUIU 12 üzerinde çalıştığı biliniyordu. Hatta bu kullanıcı arayüzü son 1 aydır kapalı beta olarak Çin’de deneniyordu. Nihayet bugün itibariye MIUI 12 resmiyet kazandı.

Xiaomi MUIU 12 tanıtıldı çıkış tarihi ne zaman?

Xiaomi’nin yeni kullanıcı arayüzü hala Android 10’u temel alarak çalışıyor. Buna rağmen MIUI 12 birçok farklı özellik içeriyor. Bu özelliklerden en fazla dikkat çekeni gelişmiş karanlık mod ve canlı duvar kağıtları.

Etkinlikte kilitli ekrandayken gezenin tam görünümünden, kilit açıldığında yakınlaşarak menü opsiyonlarını ortaya çıkaran duvar kağıtları gösterildi. Bu gerçekten telefona ayrı bir güzelluk katıyor.

Ayrıca gelen Dark Mode 2.0 desteği ile yazının okunmasını basitlaştırmak ve göz yorgunluğunu azaltmak için duvar kağıdı kısma ve yazı tipi ayarlaması yapabilme gibi özellikler geliyor. Ayrıca yeni MIUI kullanıcı arayüzü ile beraber Mi Health tarafında da önemli yeniliklerin olduğunu belirtelim.

Xiaomi kullanıcı arayüzü üzerindeki çalışmaların sürdüğünü ama kararlı versiyonun Haçünkün ayı gibi kullanıma sunulabileceğini açıkladı. Yani Yaklaşık olarak 1 ay sonra Xiaomi’nin MIUI 12 dağıtımına başlayacağını söylemek çok da yanlış olmayacaktır.

Dilerseniz aşağıdan alacak modeller yazımıza göz atabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli