Sıradaki içerik:

Jack Daniel’s Firması Siber Saldırı Altında !

e
sv

Yapay Zeka Blog Oluşturdu ve Birinci Oldu !

17 Ağustos 2020 15:03
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yapay Zeka Blog Oluşturdu

Yapay zeka teknolojilerinin kullanım alanları her geçen gün artıyor ve karşımıza yeni servisler çıkıyor. Dil tabanlı bir yapay zeka aracı olarak kullanıma sunulan GPT-3 ise yapay zekanın gücünü ortaya çıkarmayı hedefliyor. Sahte bir blog sayfası açmak için dil tabanlı yapay zeka aracı GPT-3i kullanan üniversite öğrencisi Liam Porr, binlerce insanı kandırdı.

Adolos isimli blog sayfasında Liam Porr’un GPT-3 altyapısını kullanarak oluşturduğu içerikler yer alıyor. GPT-3 ile küçük bir deney yapma maksadı ile yola çıkan Liam Porr, GPT-3 ile oluşturduğu blog sayfasının pek çok insanı kandırabileceğini ve gerçekten bir insan tarafından yazılmış algısı yaratabileceğini düşünüyordu. Bunu test etmek için OpenAI‘ın GPT-3 aracını kullanan Liam Porr, düşüncesinde haklı çıktı.

cı, metinlerin bir yapay zeka tarafından oluşturulduğunu insanların fark edip edemeyeceğini görmekti.

Yapay Zeka, Önümüzdeki 5 Yıl İçinde İnsanları Geçebilir

MIT Technology Review‘ın haberine göre Liam Porr’un GPT-3 ile hazırladığı blog sayfası Hacker News‘te 1. sıraya da yükseldi. Tıpkı diğer derin öğrenme sistemleri gibi verilerde yer alan kalıpları inceleyen GPT-3, ortaya yazı tabanlı inanılmaz içeriklerin çıkmasına olanak sağlıyor.

Kaynak : https://webrazzi.com/2020/08/17/gpt3-blog-hacker-news/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli