Sıradaki içerik:

Call Of Duty Mobile 2020’nin En İyi Mobil Oyunu Adaylığına Layık Görüldü

e
sv

Yeni Google Özelliği Yürürken Mesaj Yazmanızı Engelleyecek !

180 okunma — 19 Kasım 2020 23:19
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni Google Özelliği Yürürken Mesaj Yazmanızı Engelleyecek !

Google’ın Android’de yerleşik olarak bulunan Dijital Denge’nin arkasındaki fikri , her zaman insanların telefon kullanımlarını ince ipuçları ve hatırlatıcılarla azaltmalarını sağlamak olmuştur. Bu linkte görüntüğü gibi  telefon kullanım istatistikleri, uygulama zamanlayıcıları, tanımlanmış bir zamanda ekran siyah beyaz dönüm vb gibi.

Google Dikkat Özelliği Geliyor !

Şimdi, Google’ın “Dikkat” adlı başka bir özelliği eklemeyi planladığı görülüyor. Adından da anlaşılacağı gibi, özellik etkinleştirildiğinde, ekrana bakarken yürürken kullanıcılara bir “uyarı” verecektir. Yeni özellik, Digital Wellbeing beta v1.0.342229637’nin APK’sında ortaya çıktı.

Özelliği etkinleştirmeyi başaran XDA’ya göre , kullanıcıların isteğe bağlı olarak “Fiziksel Aktivite” izni ve cihazın konumunu vermesi gerekecek. Etkinleştirildiğinde, Dijital Denge, yürürken telefonu kullanırken bizi yakaladığında hatırlatıcılar göndermeye başlayacaktır.

9to5Google , Digital Wellbeing’in “Uyarı” bildirimleriyle birlikte gelecek yedi mesajdan oluşan bir liste kaydettiğini bildirdi. Ve her biri benzersiz bir emoji ile eşleştirilir. Farklı mesajlar, Dikkatli olun, İleriye bakın, Odaklanın, Dikkatli olun, Dikkat edin ve Adımınıza dikkat edin gibi ifadeler içerir .

Elbette, bu hızlıca kaydırılabilecek basit bir hatırlatma olacaktır. Ancak yine de kullanıcıların dikkatini dağıtmak ve çevrelerini hızlı bir şekilde kontrol etmeye zorlamak yeterli olacaktır.

Digital Wellbeing Heads Up özelliği bir APK sökülmesinde göründüğünden, “Uyarılar” ın gerçekten uygulamaya gelip gelmeyeceği konusunda hiçbir bilgi yoktur. Örneğin, Eylül ayında bahsettiğimiz Digital Wellbeing’in Mindful Wallpaper özelliği henüz gün ışığını görmedi. “Uyarı” devreye girerse, Android kullanıcıları tarafından kesinlikle memnuniyetle karşılanacaktır.

 

Kaynak : https://fossbytes.com/google-digital-wellbeing-heads-up-feature-apk-teardown/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli