Trabzonspor’un YouTube Hesabı Hacklendi! Spor toto süperlig ekiplerinden olan bordo mavililerin resmi youtube hesabı hacklendi. Hacklenen hesabın ismi Tesla olarak değiştirilirken kanalın profil fotoğrafı Elon Musk’un kurucusu olduğu Tesla şirketinin simgesi yapıldı. Hesaptaki tüm videolar kaldırıldı.

Trabzonspor’un YouTube Hesabı Hacklendi!

Trabzonspor’un YouTube Hesabı Hacklendi!

Geçtiğimiz günlerde de Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün youtube hesabı da hacklenmişti. YouTube hesaplarının hacklenmesi son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir durum haline gelmiş bulunuyor. Hacklenen hesabın ismi Tesla olarak değiştirilirken kanalın profil fotoğrafı Elon Musk’un kurucusu olduğu Tesla şirketinin simgesi yapıldı. Trabzonspor kulübü youtube hesabını bir süre sonra tekrar kurtardı. Trabzonspor kulübünden ise şu açıklamalar geldi;

Trabzonspor YouTube Resmi hesabımız sabah saatlerinde dünyadaki bazı YouTube kanalları ile birlikte siber saldırıya uğramış ve erişim sorunu yaşanmıştır.

YouTube Türkiye’nin üst düzey temsilcileri, bu sorunun global bir sorun olduğunu ve aynı saat dilimi içerisinde birçok hesabın erişimini kaybettiğini de tarafımıza yazılı bir şekilde bildirmiştir.

Medya ekibimiz, erişim sorununun yaşandığı andan itibaren YouTube Global ve YouTube Türkiye ekipleriyle iletişime geçip herhangi bir içerik kaybı yaşanmadan hesabı tekrar aktif hale getirmiştir.

Kamuoyunun bilgisine.

Youtube Hesapları Neden Hacklenir?

Youtube hesapları, birçok nedenle hacklenebilir. Bunlar arasında:

  1. Zayıf Şifreler: Youtube hesapları, zayıf şifreler kullanılarak hacklenebilir. Kullanıcıların basit ve kolay tahmin edilebilen şifreler kullanmaları, hesaplarının hacklenmesi riskini artırır.
  2. Sosyal Mühendislik: Hackler, sosyal mühendislik taktiklerini kullanarak, kullanıcıları yanıltarak veya manipüle ederek hesap bilgilerine erişebilirler. Örneğin, bir hacker, sahte bir Youtube sayfası veya sahte bir e-posta kullanarak, kullanıcıları hesap bilgilerini paylaşmaya ikna edebilir.
  3. Yazılım Açıkları: Youtube, zaman zaman yazılım açıklarına sahip olabilir ve bu açıkları kullanarak hack saldırıları gerçekleştirilebilir.
  4. Ünlü İsimler: Youtube’da popüler olan ünlü isimlerin hesapları, daha büyük bir hedef haline gelebilir ve bu nedenle daha sık hacklenirler. Bu, hesapların güvenliğini artırmak için daha fazla önlem alınmasını gerektirir.
Paylaş.
Omer

Teknoloji Meraklısı bir kişiliğim bir çok alanda araştırma yapıp sizler için sunuyorum aynı zamanda hacking bilgim ile sizlere bilgilendirici konular paylaşıyorum.

Yorum Bırak

Exit mobile version