Geçen ay WhatsApp, kullanıcıların sohbetlerini iOS’tan Android’e aktarmalarını sağlayan bir özelliği kullanıma sundu. Ancak, bunun tersi işe yaramadı. Şirket nihayet kullanıcıların sohbetleri Android’den iOS’a aktarmasına olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar bir süredir bu özelliği talep ediyor. Bununla, kullanıcılar nihayet sohbet geçmişlerini eski Android telefonlarından iPhone’larına taşıyabilirler.

Ancak, henüz geliştirme aşamasında olduğu ve yalnızca gelecekteki WhatsApp güncellemelerinde kullanılabilecek olduğu için bu özelliği yakında görmeyi beklemeyin. Önceden, kullanıcıların bu  geçiş  için başka uygulamalara başvurması gerekiyordu, ancak bunların tümü ücretli hizmetlerdi.

Artık, Google’ın Android Kurulum Sihirbazında yerleşik olarak bulunan “Veri Aktarım Aracı” sayesinde, bunun gibi taşıma işlemleri mümkün. Bu araç, uygulamaları ve dosyaları bir telefondan diğerine, hatta bir iPhone’a kopyalayabilir.

WhatsApp Sohbetlerini iOS’tan Android’e Aktarma

Sorumluluk Reddi: Bu sohbet aktarma işlemi şimdilik yalnızca iOS ve Samsung akıllı telefonlarda kullanılabilir. Şirket, daha fazla Android cihaz için kullanılabilir hale getirmeyi planlıyor.

WhatsApp, sohbeti Android’den iOS’a veya tam tersine aktarmayı daha da kolaylaştırabilecek kendi uçtan uca şifreli bulut yedeklemesi üzerinde bile çalışıyor.

  1. Samsung telefonunuzu USB-C – Şarj kablosu (veya herhangi bir adaptör kullanarak) kullanarak iPhone’unuza bağlayın.
  2. Samsung Smart Switch uygulamasını açın ve istendiğinde uygulamadaki talimatları izleyin.
  3.  Yeni Samsung telefonunuzda görüntülenen QR kodunu iPhone’unuzu kullanarak tarayın.
  4.  Başlat’a basın ve işlem tamamlanana kadar bekleyin.
  5.  Kurulumu tamamlamak için Samsung telefonunuzdaki adımları izleyin.
  6.  WhatsApp’ı açın, iPhone’unuzda kullandığınız telefon numarasıyla oturum açın ve “İçe Aktar”a dokunun.

WhatsApp sohbetlerini iOS’tan Android’e aktarma konusunu derledik umarım sizlere faydalı olmuştur.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version