WiFi şifresi nasıl bulunur? konusunu sizler için derledik. Birkaç CMD komutu kullanarak Windows 10’da WiFi şifresini bulmak çok kolaydır. Bu komutlar çevrimdışıyken veya başka bir WiFi ağına bağlıyken bile çalışır.

Bir WiFi ağına bağlandığımızda ve o ağa bağlanmak için şifreyi girdiğimizde, aslında o WiFi ağının bir WLAN profilini oluştururuz. Bu profil, WiFi profilinin diğer gerekli ayrıntılarıyla birlikte bilgisayarımızda saklanır.

Komutları kullanarak, mac rasgele hale getirme, WiFi’nizin radyo türünü değiştirme vb. Gibi bazı özellikleri açmak gibi belirli WiFi ağımızı daha da optimize edebiliriz.

Kablosuz ağınızın parolasını hatırlayamıyorsanız, bunun bir yolu aynı parolaya yönlendiricinizin ayarları aracılığıyla erişmektir. Ancak yönlendirici ayarlarına göz atmak bazen oldukça zor olabilir. Bu nedenle, tek tek şifreleri bulmak için bir GUI kullanmak yerine, CMD kullanarak söz konusu WiFi ağının WiFi şifresini de arayabiliriz. Bir başka makalemiz olan WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir? makalemize de göz atabilirsiniz.

WiFi Şifresi Nasıl Bulunur?

Wi-fi şifresi bulma konusunu aşağıdaki adımlar ile yapabilirsiniz. İşte o adımlar.

CMD kullanarak Windows 10’da WiFi şifresi nasıl bulunur?

 1. Komut istemini açın ve yönetici olarak çalıştırın.
 2. Bir sonraki adımda, bilgisayarımızda depolanan tüm profilleri bilmek istiyoruz. Bu nedenle, cmd’ye aşağıdaki komutu yazın:
  netsh wlan show profile
 3. Bu komut, bağlandığınız tüm WiFi profillerini listeleyecektir.
 4. Yukarıdaki resimde, bazı WiFi ağ isimlerimi bilinçli olarak bulanıklaştırdım. Gördüğünüz gibi, bağlandığım sekiz WiFi ağı var. Öyleyse gidip bu yazı için bilinçli olarak oluşturduğum bu durumda WiFi ‘NETGEAR50’ şifresini bulalım.
 5. Herhangi bir WiFi ağının şifresini görmek için aşağıdaki komutu yazın:
  netsh wlan profili göster WiFi-adı anahtarı = temizle
  Komut şöyle olacaktır:
  netsh wlan profili göster NETGEAR50 key = clear
 6. Güvenlik ayarlarının altında, ‘anahtar içerik’te, söz konusu ağın WiFi şifresini görürsünüz.

Windows 10 WiFi şifresini bilmenin yanı sıra, bu sonucu WiFi’nizi daha da optimize etmek için de kullanabilirsiniz. Örneğin, profil bilgilerinin altında mac rastgele seçiminin devre dışı bırakıldığını görebilirsiniz. Cihazın MAC adresine dayalı olarak konum takibinizden kaçınmak için MAC randomizasyon özelliğini açabilirsiniz.

Windows 10’da MAC rasgeleleştirme nasıl açılır?

 1. Gidin Ayarlar ve tıklayın ‘Ağ & İnternet’
 2. Sol bölmede ‘WiFi’yi seçin ve Gelişmiş seçeneğine tıklayın.
 3. Ayarların altındaki ‘Rastgele Donanım Adresi’ özelliğini açın. Kablosuz donanımınız bu özelliği desteklemiyorsa, “Rastgele Donanım Adresleri” bölümü ayarlar uygulamasında hiç görünmeyecektir.
 4. Bunu açtığınızda, bitirdiniz.

Ayrıca bağlantı ayarlarının altında, radyo türünde tüm listeyi görebilirsiniz. Kanal paraziti, yavaş WiFi için başka bir neden olabilir. Bu nedenle, bir dahaki sefere daha iyi hızlar için radyo türü ayarlarını değiştirmek isteyebilirsiniz.

Wifi Şifresi Bulma

Wi-Fi şifresi nasıl bulunur? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur. Bir başka makalemiz olan Android için En İyi 14 Wi-Fi Şifrelerini Kıran Uygulamalar makalemize de göz atabilirsiniz.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version