Sıradaki içerik:

Adobe Creative Cloud ve Adobe Connect güvenlik açıklarını düzeltti

e
sv

WordPress, Internet Explorer 11 desteğini bırakmayı planlıyor

10 Mart 2021 19:52
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Wordpress, Internet Explorer 11 desteğini bırakmayı planlıyor

En iyi bilinen ve popüler blog platformu olan WordPress, tarayıcının kullanımı% 1’in altına düştüğü için Internet Explorer 11 desteğini bırakmayı düşünüyor.

Halen IE 11’i kullanan kişilerin sayısını belirlemek için üç ölçüm aracı kullanan WordPress, internet exporer  kullanımının % 1’in altında olduğunu tespit etti:

Bu kullanım sayıları, WordPress’in 2017’de Internet Explorer 8, 9 ve 10 desteğini bıraktığı zamana benziyor. Bu kadar düşük sayılar ve tarayıcı bakımının yüksek maliyeti nedeniyle, WordPress gelecekte Internet Explorer 11 desteğini kaldırmayı planlıyor.

Mevcut WordPress deneyimi açısından bir Browse Happy IE tavsiyesi eklendi. Bu yüzden çoğu WordPress kullanıcıları bilmelidir. Maliyeti yüksek olduğu için İnternet Explorer’den vazgeçilebilir. Desteği bırakma planlarını formüle etmek için WordPress, tarayıcıyı hala kullanan kullanıcılardan ve kuruluşlardan 18 Mart’a kadar geri bildirim sağlamalarını istiyor. WordPress, IE 11 desteğini bırakmakta yalnız değil. 

Ağustos 2020’de  Microsoft, Microsoft Teams web uygulamasında artık Internet Explorer’ı desteklemeyeceğini ve Microsoft 365’in 17 Ağustos 2021’den itibaren artık desteklemeyeceğini duyurdu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli