Sıradaki içerik:

Samsung Kan Basıncı İzleme Özelliği Getirecek

e
sv

5 Yeni Android Özelliği Karşınızda

24 Şubat 2021 17:45
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

5 Yeni Android Özelliği

5 Yeni Android Özelliği geldi.Android, dünyadaki en popüler mobil işletim sistemidir; bu, milyonlarca kişinin bir Google Pixel’e veya özel Android kullanıcı arayüzünü çalıştıran bir cihaza sahip olduğu anlamına geliyor.

Google kısa süre önce Android 12’nin ilk geliştirici önizlemesini başlattı. Maalesef güncelleme yalnızca Google Pixel kullanıcıları için mevcut .

Ancak şimdi Google, Pixel olsun ya da olmasın sonunda tüm Android cihazlara ulaşacak beş büyük yeni Android özelliği geliştirdi.

5 Yeni Android Özelliği

1. Güvenliği İhlal Edilmiş Şifre Uyarıları

Google şimdi Otomatik Doldur özelliğini kullanarak uygulamalarda ve hizmetlerde her oturum açtığımızda gelecek olan Şifre Kontrolü bildirimlerini ekliyor. Bu özellik ile daha güvenli bir güvenlik ile karşınızda olacak.

2. Mesajları Planlayın

Google mesajlar uygulamasında, artık mesajları planlayabilir ve belirli bir tarih veya saatte gönderebilirsiniz. Google Mesajlar uygulamasında Zamanlama gönderme özelliğini kullanmak için bir mesaj yazın, gönder düğmesini basılı tutun, saat ve tarihi seçin, İleri’ye ve ardından bir mesaj planlamak için Kaydet’e basın .

3. Ekranın kilidini açmadan Google Asistan’ı kullanın

Akıllı telefonlar, yeni bir Google Asistan özelliği ile en gerçek anlamda eller serbest olacak. Android kullanıcıları Google Asistan’ı uyandırabilir ve artık cihazın kilidini açmaya gerek kalmadan mesaj gönderebilir, arama yapabilir, alarm kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

Daha önce, Google Asistan, telefonun kilidi açılmadıkça bu hassas işlemleri kabul etmiyordu, ancak artık Google Asistan ayarlarında bu özelliği açıp kapatarak bunu değiştirebilirsiniz.

Asistan ayarları> Kişiselleştirme> Kilit Ekranı Kişisel Sonuçlarını Aç seçeneğine gidin.

4. Google Haritalar’da Dark Mode Özelliği

Google şimdi Google Haritalar’ın karanlık tema özelliğini küresel olarak getiriyor. Google Haritalar’da artık iki tema seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz .

5. Android Auto’daki yeni özellikler

Arabanızın ekranı Android auto çalışıyorsa, Google birkaç yeni ve ilginç özellik getirdiği için bir sürpriz içindesiniz.

Android kullanıcıları artık sürüş sırasında sesle etkinleştirilen oyunları oynayabilir. “Hey Google, oyun oyna” sesli komutunu söyleyerek başlayabilirsiniz.

Bunun dışında Google, hızlı kısayollar da ekliyor. Bununla, tek bir dokunuşla bir kişiyi arayabilir veya termostatı ayarlayabilirsiniz.

Bu en son Android özelliklerini almadıysanız, önümüzdeki günlerde alacaksınız. Yeni Android özelliklerinden herhangi birini denediniz mi? Deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

 

Kaynak : https://blog.google/products/android/new-features-spring-2021/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli