Sıradaki içerik:

Clubhouse Nasıl Üye Olunur ve Clubhouse Odası Nasıl Oluşturulur?

e
sv

Android 12 Renk Ayarını Kısma

03 Mart 2021 18:37
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android 12 Renk Ayarını Kısma

Android 12 renk ayarını kısma  konusunu sizler için araştırdık. Android 12 geliştirici önizlemesi 1, Google Pixel cihazları için çıktı ve birkaç büyük özellikle birlikte geliyor. Cihazınızda Android 12 yüklüyse, bulmakta zorlanmayacağınız özelliklerden biri de yeni “Renk Ayarını Kısma” seçeneğidir.

Adından da anlaşılacağı gibi, erişilebilirlik ayarları Android ekranınızdaki çarpıcı renkleri azaltır. Aynı zamanda ekran parlaklığını da azaltır. Ancak, sadece bunu yapmak istiyorsanız parlaklık kaydırıcısını kullanın.

Android 12 Renk Ayarlarını Kısma Nasıl Yapılır?

Yeni seçeneğe erişmek için akıllı telefonunuzda Android 12’nin yüklü olması gerekir. Android 12’nin ilk geliştirici önizlemesi resmi olarak Google Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G veya Pixel 5 için mevcuttur.

 1. Android ayarlarına gidin
 2. Erişilebilirlik> Metin ve Ekran> Parlak renkleri azalt seçeneğine dokunun
 3. Parlak rengi azalt seçeneğini değiştirin ve yoğunluğu ayarlayın

Burada ayrıca, iki parmağınızla yukarı kaydırmak veya ses düğmelerini basılı tutmak için atanabilen parlak rengi azaltma kısayolunu da değiştirebilirsiniz.

Parlak rengi azaltma ayarları, Hızlı ayarlar menüsünden de değiştirilebilir. Geliştirici önizleme derlemelerinin neredeyse hiç kararlı olmadığını ve birkaç sorunla birlikte geldiğini unutmayın.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli