Sıradaki içerik:

Twitter Artık Web ve Mobil’de İkili Doğrulamayı Destekliyor

e
sv

Android Auto Nasıl Kullanılır?

16 Mart 2021 16:52
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android Auto Nasıl Kullanılır?

Android Auto Nasıl Kullanılır? konusunu sizler için derliyoruz. Günümüzde modern arabaların çoğu, arabanıza erişmenize ve ek özellikler eklemenize yardımcı olmak amacıyla Android Auto ile donatılmıştır.

Arabanızda bu özelliğin simgesini görürseniz, Android Auto’nun ne olduğunu ve bu özelliği nasıl kurabileceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz. Bizde sizlere yardımcı olmak için Android Auto’yu nasıl kullanacağınızı, nasıl aktifleştireceğinizi anlatacağız.

Android Auto Nedir?

Android Auto, telefon özelliklerinizi arabanıza bağlamak için Android cihazınızda kullanacağınız bir uygulamadır. Cihanızın müzik uygulamalarını, arama ve mesajlaşma yeteneklerini, harita navigasyonunu ve birçok özelliği aracınızın bilgi-eğlence sistemine getirebilirsiniz.

Cihazınızda ki çeşitli uygulamalar için telefonunuza bakmanıza gerek kalmaz. Arabanızın dokunmatik ekranındaki Android Auto seçeneklerine dokunmanız yeterlidir. bu sizin için tüm işlemlerinizi gerçekleştirir. Ayrıca direkt olarak Android Auto ile konuşabilir ve tanıdık OK, Google ifadesini kullanarak komutlar yöneltebilirsiniz.

Android Auto ile Neler Yapılabilir?

Çeşitli özelliklerle yüklü şekilde gelmektedir. Bu özelliklerin pek çoğu önemli olanlardır ve onları sürüş esnasında kullanıyorsunuzdur.

Haritalar Navigasyonu;
Android Auto, tüm Google Haritalar navigasyon sisteminizi arabanıza getirir ve yol tarifi istemenize, çeşitli yerlerde trafik durumlarını bulmanıza vb. olanak tanımaktadır.

Müzik dinlemek;
Android Auto, telefonunuzdaki hemen hemen tüm müzik uygulamalarını arabanıza getirmektedir. Amazon Müzik, Spotify ve diğer çeşitli müzik uygulamalarında müzik dinleyebilirsiniz.

Arama ve Mesajlaşma;
Android Auto ile telefon görüşmeleri alabilir ve yapabilirsiniz. Kişilerinizi aramanızı, yeni bir numara girmenizi ve arama geçmişinizi görüntülemenizi sağlar. Ellerinizi kullanmadan yanıt verebilmenizi sağlayan kısa mesaj göndermek çok basittir.

Google Asistan;
Android Auto’da Google Asistan kendiliğinden bulunmaktadır, telefonunuza dokunmadan birçok şey sorabilirsiniz. Hava durumu ayrıntılarını isteyebilir, kişilerinizi arayabilir, navigasyonunuzu kontrol edebilir, müzik çalma işleminizi yönetebilir vb. kısayolları kullanabilirsiniz.

Android Auto ile Hangi Telefonlar Uyumludur?

Android 5.0 veya sonraki sürümleri çalıştıran tüm Android cihazlar Android Auto ile uyumludur. Android 10 güncel sürümdür.

Android Auto ile Hangi Arabalar Uyumludur?

Resmi Android Auto web sitesinde, Android Auto ile uyumlu arabaların tam listesi bulunmaktadır. Çoğu popüler arabaların Android Auto desteği bulunmaktadır.

Android Auto Nasıl Kurulur?

Öncelikle Android Auto’yu kurmak için arabanızın park halinde olduğundan emin olun. Arabayı kullanıyorsanız çoğu araba bu özelliği ayarlamanıza izin vermemektedir. Arabanızın bilgi-eğlence sistemindeki ayarlar menüsüne gitmelisiniz ve bağlantı yönteminin Android Auto Moduna ayarlandığından emin olmalısınız.

Yalnızca Şarj Moduna ayarlanmışsa, telefonunuz sadece şarj olur ve Android Auto’yu çalıştırmaz. Arabınızı çalıştırın. Android cihazınızı bir USB kablosuyla arabanıza bağlamalısınız.

Cihazınız da Android Auto uygulamasını başlatmalısınız. Kurulum işlemini başlatmak için ana ekranda “Başlayın”a dokunmalısınız. Android Auto’nun bağlanmak için belirli izinlere ihtiyacı vardır.

Devam’a dokunun ve ardından tüm izinleri kabul etmelisiniz. Android Auto’nun size bildirim göndermesine izin vermeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için Devam’a dokunmalısınız. Android Auto kontrol panelini hem telefonunuzda hem de arabanızın ekranında görüntüleyeceksiniz. Android Auto’yu kullanmaya başlamak için bir seçeneğe dokunmalısınız.

Android Auto ayarlarını değiştirmek istediğinizde sol üst köşedeki hamburger simgesine dokunmalısınız ve Ayarlar’ı seçmelisiniz. Artık Android Auto’yu arabanız için yapılandırabilirsiniz. Google Asistan’ı eller serbest kullanmak isteyip istemediğinizi ve diğer pek çok seçeneği kontrol panelinde hangi uygulamaların gösterileceğini seçmenize olanak tanımaktadır.

Android Auto Nasıl Kullanılır? konusundan bahsettik umarım sizlere faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli