Sıradaki içerik:

Twitter Gizli Hesapları Görme

e
sv

Android Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir ?

53 okunma — 19 Şubat 2021 18:26
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android reklam virüsü nasıl temizlenir

Android reklam virüsü nasıl temizlenir ? konusunu sizler için araştırdık. Android telefonda sürekli reklam mı çıkıyor? o zaman bu makalemize göz atmanızda fayda var.

Telefonumuz android işletim sistemine sahip akıllı telefon ise sürekli bir yerlerden bir şekilde reklam çıkıyor ise ne yazık ki telefonunuza android reklam virüsü bulaşmış olabilir. Yapılacak tek bir şey var onuda bu makaleyi okuyarak kurtalabilirsiniz.

Android telefonda reklam virüsü oldukça etkili bir virüs olup bu virüsü yayanlar kişisel bilgilerinizi ele geçirebilirler aynı zamanda bu kişiler sizin üzerinizden reklamda kazanıyorlar. Sürekli karşınıza çıkan bu reklamlara yanlışlıkla da tıklarsanız bu kişiler sizin üzerinizden para kazanıyorlar ve milyonlar sahibi oluyorlar. Sizlere bu makalemizde android telefonlar için reklam virüsü temizleme işleminden bahsedeceğiz.

Android Reklam Virüsü Nasıl Bulaşır ?

Android telefonunuza baktığınız da telefon reklam virüsünden kurtulma yolları için başvurduğunuz bu makalemizde öncelikle bu virüs nasıl bulaşıyor ona göz atalım. Android telefonlar da olan bu sorun İOS cihazlarda pek karşımıza çıkmıyor İOS bu konuda oldukça güvenli gözüküyor.

Öncelikle virüsün kaynak noktasına gitmeliyiz nereden bulaştı nasıl reklamlar çıkıyor. Bir sitenin reklamı çıkıyor ise o siteye bir daha girmemeniz önerilir aksi taktirde bu işlem olağan dışı bir çok reklam çıkmasına sebep olacaktır. Genellikle kullanmış olduğunuz cihazlarda google play store hariç başka bir yerden apk adlı dosya indiriyorsanız bu oyun, program vs.. olabilir bu şekilde virüs telefonunuza bulaşabilir yani güvenmediğiniz bir uygulamayı indirmemeniz önerilir.

Diğer bir etken ise google play store ile indirmiş olduğunuz bir program arka planda telefonunuzda bir reklam virüsü ortaya çıkarmış olabilir. Yani virüs arka planda çalışarak telefonunuzu yorabilir.

Android Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Oldukça akıllı olarak söylediğimiz bu cihazlar aslında o kadar da akıllı gözükmüyor çünkü akıllı olsalar o virüsleri kendi başlarına engellerlerdi. Telefonda reklam sorunu yaşamak çok olumsuz bir hal alıyor telefon sürekli donuyor ve Android telefonumuzda sürekli reklam çıkıyor diye yakınıp duruyoruz. Yapmamız gereken şey ise telefonu analiz etmek.

Android reklam virüsü nasıl temizlenir bir bakalım: 

 1. Hangi siteye girdiğinizden beri yada hangi programı indirdiğinizden beridir reklam görüyorsunuz.
 2. Ne zamandan beri reklam görüyorsunuz.

Bu soruların cevabını öncelikle kendinize sormanız gerekmektedir. Eğer son indirdiğiniz bir uygulamadan sonra böyle olduysa o uygulamayı silmeniz gerekmektedir.  Eğer silmiş ve halen reklam görüyorsanız antivirüs programı yüklemeniz gerekmektedir.

İşte Android reklam virüsü silici uygulamalar: 

Bu andoid reklam silici uygulamalar reklamları kolaylıkla kaldırabiliyor ve daha başka virüs varsa onlarıda temizliyor. Bir çok kullanıcının kullandığı bu virüs programları oldukça iyi olarak görünüyor.

Sizlere derlediğimiz bu makalemizde android reklam virüsü temizleme hakkında bilgiler verdik. Eğer halen temizleyemediyseniz aşağıda bizlere yazabilirsiniz. Eğer farklı bir yöntemle  android reklam virüsü temizleme işlemi yaptıysanız yönteminizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli