Sıradaki içerik:

Valorant Episode 2 Act 3 Leaks Çıkış Tarihi ve Daha Fazlası

e
sv

En İyi Android Klavye Uygulamaları 2021

08 Nisan 2021 14:43
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi Android Klavye Uygulamaları

En İyi Android Klavye Uygulamaları konusunu sizler için derliyoruz. Android kullanıcıları çoğunlukla cihaza önceden yüklenmiş olarak gelen klavye uygulamalarına güvenirler. Ancak, Google Play Store’da sayısız üçüncü taraf Android klavye uygulaması var.

Bu alternatif klavye uygulamaları, eğlenceli temalar, yeni özellikler, gelişmiş kaydırma seçenekleri ve son derece özelleştirilebilir düzenlerle birlikte geliyor.

Android için en iyi klavye uygulamasını seçmek söz konusu olduğunda, her zaman Keylogger’lar ve diğer kötü amaçlı yazılımlar riski vardır. Ancak Android’in klavye dizisi sürekli olarak geliştikçe, verimli bir klavyeye duyulan ihtiyaç, en yeni özelliklerle güncel kalmak için bir zorunluluk gibi görünüyor.

Varsayılan klavyenize alternatif olarak kullanabileceğiniz en güvenilir ve güvenli üçüncü taraf Android klavye uygulamalarının bir listesini oluşturduk. Pixel, Samsung, OnePlus, Xiaomi, Huawei, LG, Sony veya başka bir marka olsun, hepsini telefonunuza yükleyebilirsiniz.

2021 İçin En İyi  Android Klavye Uygulaması

 • Microsoft SwiftKey
 • Fleksy Fast + GIF Klavye
 • Gboard
 • Chrooma Klavye

1. Microsoft SwiftKey

SwiftKey’in Android için yerel klavye uygulamasının yerini alması için en iyi klavye uygulamalarından biri olduğuna şüphe yok. SwiftKey, 2016 yılında Microsoft tarafından güvenilirliğini daha da artıran etkileyici bir miktar karşılığında satın alındı.

Bu Android klavye uygulaması, otomatik olarak öğrenmesini ve kullanıcının yazmak istediği bir sonraki kelimeyi tahmin etmesini sağlayan yapay zeka kullanır. Swiftkey, daha hızlı giriş için otomatik düzeltme ve hareketle yazma özelliklerine sahiptir. Yazma düzeninizi akıllıca öğrenir ve ona uyum sağlar.

Android için bu klavye uygulaması aynı zamanda masaya tonlarca emoji, GIF ve daha fazlasını getiren muhteşem bir emoji klavyesidir. Klavye özelleştirmesi altında, sadece yüzlerce tema arasından seçim yapmakla kalmaz, aynı zamanda kişisel bir tema da oluşturabilirsiniz.

Genel olarak, SwiftKey sanal yazmayı çok daha iyi hale getirebilir. Telefon için bu ücretsiz klavye uygulaması birçok özellikle birlikte geldiğinden, zaman zaman bazı gecikmeler görebilirsiniz. 

Google Play Store Puanı : 4.3
Uygulama İndirmeleri : Beş Yüz Milyon

2. Fleksy Fast + GIF Klavye

Fleksy Keyboard, Android için en hızlı klavye uygulaması olarak biliniyor. İki kez yazma hızı için dünya rekorunu elinde tutuyor. Fleksy, daha kısa sürede doğru şekilde yazabilmeniz için yeni nesil otomatik düzeltme ve hareket kontrolünü kullanır.

Kaydırma hareketleri, hızlı şekilde noktalama, boşluk ekleme, silme ve sözcük düzeltme gibi standart işlevleri kontrol etmek için kullanılır.

Fleksy de oldukça özelleştirilebilir. 50’den fazla renkli temayı, üç ayrı özelleştirilebilir klavye boyutunu ve 800’den fazla emojiyi ve GIF’i kapsar.

Dahası, kullanıcılar klavye kısayolları oluşturabilir, gezinme uygulamalarına doğrudan klavyenizden erişebilir, kopyalayabilir / yapıştırabilir ve hatta bir sayı satırına kolayca erişebilir. Ayrıca 40’tan fazla farklı dili desteklemektedir. Yazım hatası olasılığını azalttığı için Flesky’nin tümü büyük harf anahtar yaklaşımını kişisel olarak sevdik.

Dahası, bu üçüncü taraf Android klavye uygulaması katı bir gizlilik politikası izlemektedir. İzniniz olmadan herhangi bir kişisel veri toplamaz. Genel olarak, Fleksy, Android için bir başka en iyi klavye uygulaması ve harika bir Gboard alternatifidir.

Google Play Store Puanı : 4.2
Uygulama İndirmeleri : Beş Milyon

3. Gboard – Google Klavye

Gboard, Google Klavye uygulaması hakkında sevdiğiniz her şeye sahiptir – hız ve güvenilirlik, hareketle yazma, sesle yazma vb. Aslında, Google Play Store’daki en hızlı klavye Android uygulamalarından biridir. Pixel serisine ve birçok Android One cihazına önceden yüklenmiş olarak bulacaksınız.

Android uygulaması, Google arama ile entegre olarak gelir; yazarken GIF’leri ve emojileri önerir. Ayrıca çıkartma göndermenize de izin verir. İsterseniz kendi çıkartmanızı da yapabilirsiniz . Çok sayıda Google hizmetini kullanan kişiler, metin tahmininden gerçek anlamda faydalanacaktır.

Gboard, malzeme tasarımına mükemmel şekilde uyan minimalist bir tasarıma sahiptir. Ek işlevsellik, klavye arka planı olarak kişisel bir resim ekleme, ses dikte etme, ifade tahmini ve elle çizilmiş emoji tanıma gibi çoklu temaları içerir.

Android için varsayılan klavye uygulaması da çok dilli yazmada son derece iyidir ve 100’den fazla farklı dili destekler. Bence Gboard, 2021’de Android için en iyi klavye uygulamasıdır.

Google Play Store Puanı : 4.5
Uygulama İndirmeleri : Bir Milyar

4. Chrooma Klavye

Chrooma, Google klavyeden çok daha fazla özelleştirilebilir seçenek sunması dışında Google klavyesine oldukça benzer. Kaydırarak yazma, klavyeyi yeniden boyutlandırma, tahmini yazma ve otomatik düzeltme gibi tüm temel özellikleri bulacaksınız.

Chrooma’da emojiler, sayılar ve noktalama önerileriyle size yardımcı olan bir sinirsel eylem satırı vardır. Ayrıca, etkinleştirildiğinde klavyenin renk tonunu değiştirebilen bir Gece modu özelliği de ekledi. Ayrıca zamanlayıcıyı ayarlayabilir ve Gece modunu programlayabilirsiniz.

Android için bu ücretsiz klavye uygulaması, yazarken size daha fazla doğruluk ve daha iyi bağlamsal tahmin sağlayan akıllı yapay zeka ile güçlendirilmiştir.

Chrooma klavye uygulamasının eğlenceli yanı, uyarlanabilir renk modudur, yani, kullandığınız uygulamanın rengine otomatik olarak uyum sağlayabilir ve klavyenin uygulamanın bir parçası gibi görünmesini sağlayabilir. Bununla birlikte, özellikle emoji ve GIF bölümlerinde hatalar ve aksaklıklar ortaya çıkma eğilimindedir. Ayrıca, uygulama geçen yılın Haziran ayından bu yana güncellenmedi, bu da geliştiricilerin artık proje hakkında ciddi olmadığı anlamına geliyor.

Google Play Store Puanı : 4.3
Uygulama İndirmeleri : Bir Milyon

Klavye uygulamaları güvenli midir?

Android için en iyi klavye uygulamalarının, cihazınıza önceden yüklenmiş olanlar da dahil olmak üzere, metin tahmini gibi kişiselleştirilmiş hizmetler sağlamak için yazma verilerinizi topladığını bilmek önemlidir.

Doğal olarak, bu birçok Android kullanıcısı için bir gizlilik endişesidir. Tüm klavye uygulamaları, veri toplama ile ilgili gizlilik politikalarını listeler, bu nedenle onlara bir göz atmak en iyisidir. Google, veri madenciliği yapan Play Store uygulamalarını beğenmez, bu nedenle bu klavye uygulamalarına şüphenin avantajını verebilirsiniz.

En İyi Android Klavye Uygulamaları konusunun sonuna geldik umarım sizler için faydalı olmuştur.

 

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli