Sıradaki içerik:

VirtualBox 6.1 Linux’a Nasıl Kurulur?

e
sv

Magisk nedir? Magisk ile Nasıl Root Yapılır?

06 Mart 2021 14:43
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Magisk nedir?

Magisk nedir? konusunu sizler için derliyoruz. Android işletim sisteminin açık kaynaklı doğası, Android meraklılarıyla dolu toplulukların ortaya çıkmasına neden oldu.

Magisk, topluluk çabalarının harikalarından biridir ve meraklıların Android cihazlarını köklendirmeleri için kritik bir varlık haline gelmiştir. Peki, Magisk nedir? Magisk kullanarak Magisk ve root Android nasıl kurulur? Bu yazıda tüm sorularınızı cevaplayalım.

Her zaman iOS yerine Android’i seçmemin tek nedeni; Bir Android cihaz satın aldığınızda, ona tamamen sahip olursunuz ve onunla istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Elbette, iOS’un ekosistem ve gizlilik özellikleri gibi kendine özgü avantajları vardır, bu yüzden çoğu insan iPhone’ları tercih ediyor olabilir, ancak kişisel olarak açık kaynaklı yazılımın gidilecek yol olduğuna inanıyorum ve Android ve Linux, bunun harika örneklerinden bazıları.

Magisk nedir?

Topjohnwu tarafından geliştirilen Magisk, Android cihazınızı kolaylıkla rootlamanıza yardımcı olabilecek bir araçtır. Gerçekten değiştirmeden Android sistemini değiştiren Sistemsiz bir kök yöntemidir. Layman’ın terimleriyle, Google’ın SafetyNet’ini kandırmanın akıllıca bir yolu.

Magisk’i, okulda her zaman sınıfta yokmuş gibi davranan bir çocuk olarak düşünün. Magisk, yeni başlayanlar için telefonunuzun köklü olup olmadığını algılayabilen bir API olan Google’ın SafetyNet’ini kandırıyor. Bu nedenle, cihazınıza kötü niyetli saldırıları önlemek için belirli uygulamaların çalışmasını engeller.

Kingo root APK gibi köklendirme yöntemlerinin aksine, Android 5.0 veya daha eski sürümler için tek dokunuşla köklendirme çözümü, Magisk APK indirme veya Magisk root APK mevcut değildir. Özel bir kurtarma işleminde Magisk zip dosyasını açmanız gerekecek.

Magisk Modülleri

Toplulukların deli olduğu sadece kök salmak değil. Yalnızca birkaç dakika içinde yeni özellikler eklemek için yükleyebileceğiniz cihaza özgü Magisk Modülleri vardır.

Örneğin, bir Redmi K20 Pro satın aldığımda, stereo hoparlörlerin (çift hoparlörlerin) olmaması beni oldukça üzmüştü. Pixel 2 XL’den geldiğimde, stereo hoparlörlerin eksikliğini sürekli hissettim; bu nedenle, XDA-Developers forumlarını ziyaret ettim ve Stereo hoparlörleri etkinleştirmek için bir modül buldum.

Ve tabii ki bu sadece stereo hoparlörlerle sınırlı değil. Cihazınızın geliştirici desteği iyi ise yükleyebileceğiniz birçok başka modül vardır.

Magisk ile Nasıl Root Yapılır?

Dikkat! İleride okuyacağınız şey, riski size ait olmak üzere denenmelidir. Cihazınıza verilen herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. Eğer azimlilerdir iseniz sadece Devam g risk almaya.

Magisk’i kurmak güvenli mi? Evet tamamen. Ne yaptığınızı tam olarak biliyorsanız, gitmekte iyi olmalısınız.

Kurulum kısmına bakana kadar her şey kulağa kolay geliyor. Beni yanlış anlamayın, Magisk’i kurmak roket bilimi değildir, ancak bunu ilk kez deneyen yeni başlayanlar için, işlem sırasında bir şeyi batırırsanız, tuğlalı / ölü cihazlarla karşılaşmanız olasıdır.

Köklendirme işlemi, telefonunuzun SoC’si, cihazın üreticisi ve geliştirici desteği gibi birçok faktöre bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu makale size Qualcomm Snapdragon işlemci, Resmi Özel Kurtarma desteği (TWRP, Orangefox veya SHRP) ve yalnızca A bölümü olan bir cihazı (A / B bölümleri değil) nasıl köklendireceğinizi gösterecektir. aynı hakkında makale).

Magisk Nasıl Kurulur?

Her Android cihaz yüklü bir kurtarma ile birlikte gelir. Adından da anlaşılacağı gibi kurtarma, bir şeyler ters giderse telefonunuzu çalışma durumuna geri döndürmenize yardımcı olabilir. Örneğin, cihazınızın şifresini / şifresini unutursanız, kurtarma işlemini kullanarak telefonu sıfırlayabilirsiniz. Ancak, varsayılan kurtarma ile yapabilecekleriniz çok sınırlıdır.

Team Win Recovery Project (TWRP), telefonunuzun depolama alanı, stok yazılımı ve çok daha fazlasını kurcalamanıza yardımcı olacak her türlü ekstra seçeneğe erişmek için bir cihaza hızlıca erişebileceğiniz özel bir kurtarmadır. TWRP’nin açık kaynak doğası sayesinde Orange fox ve SHRP geri kazanımları aynı şeyin yan ürünleridir. İşte Android cihazınıza TWRP’yi nasıl kuracağınız.

Kilit açma işlemine başlamadan önce , cihazınız için TWRP görüntü dosyasını indirmeniz ve ADB sürücülerini yüklemeniz gerekir. Ayrıca, Magisk’in en son sürümünü resmi depodaki sürümler bölümünden indirebilirsiniz .

Bootloader Nedir?

Bir Bootloader, bir aygıtta çekirdeği ateşlemekten sorumlu bir programdır. Çekirdek ile aranızda bir bariyer görevi görür ve güven kaynağının bağlanmasından sorumludur. Önyükleyicinin kilidini açmak için.

 1. Cihaz ayarlarına gidin.
 2. Cihaz Hakkında’ya gidin ve Geliştirici Seçeneklerini Etkinleştiren bir tost görene kadar Yapı Numarasına 7 kez dokunun .
 3. Ana ayarlar sayfasına geri dönün, aşağı kaydırın ve yeni Geliştirici Seçenekleri menüsünü bulun .
 4. Menüye girin ve OEM Kilit Açma ve USB Hata Ayıklama geçişlerini bulup etkinleştirene kadar aşağı kaydırın . Bu, cihazınızın önyükleyicisinin kilidini açmanıza izin verecektir.

Bootloader’ın Kilidini Aç !

Telefonunuzu bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve istendiğinde cihazı yetkilendirin. Ardından, cihazınızın Android Hata Ayıklama Köprüsü üzerinden tanınıp tanınmadığını kontrol etmek için aşağıdaki komutu yazın.

adb devices

Bunun gibi bir çıktı görebilirsiniz

3a45764d device

OEM kilit açma seçeneği çoğu cihazda anında etkinleştirilebilirken, bir Xiaomi cihazınız varsa, bazı cihazlarda 3 günden 2 aya kadar beklemeniz gerekebilir.

Şimdi ana bölüm geliyor. Xiaomi cihazlarında hızlı başlatma modu olarak da bilinen telefonunuzun önyükleyicisine girmek için, bir titreşim hissedene kadar Güç + Sesi Azaltma düğmelerini basılı tutmanız gerekir .

Cihazınız önyükleyicide önyüklendikten sonra, terminale komutu yazmanız gerekir.

fastboot devices

Bu çıktıyı görebilirsiniz.

3a45764d fastboot

Herhangi bir çıktı görmüyorsanız veya size bir hata gösteriyorsa, muhtemelen ADB sürücüleri doğru şekilde yüklenmemiş ve bunları yeniden yüklemeniz gerekecek.

Ön yükleyicinin kilidini açmak için aşağıdaki komutu yazın. Bunun tüm verileri sileceğini unutmayın.

fastboot oem unlock

Önyükleyicinin kilidi artık açılmıştır ve cihazınız artık yeni olarak önyüklenecektir. Şimdi, tekrar ayarlara gidin ve USB hata ayıklama ve OEM kilidini etkinleştirin. Cihazınızı PC’nize yetkilendirin ve ardından yazın.

adb reboot bootloader

Bu sizi yeniden önyükleyiciye götürecektir.

Yanıp sönen TWRP

TWRP’yi kurmak için, komut satırını kullanarak TWRP görüntüsünü kaydettiğiniz dizine gidin ve ardından komutu girin.

fastboot flash recovery *recovery's name*.img

Bu, TWRP kurtarma işlemini hızlandıracaktır. Şimdi aynı önyüklemek için Güç + Sesi Açma düğmesine basın .

Magisk Nasıl Kurulur: Magisk Manager Nedir?

Magisk yöneticisi, adından da anlaşılacağı gibi Magisk’i yöneten ön uçtur. Yeni Magisk modüllerini aramak ve kurmak ve uygulamalardaki kök izinlerini yönetmek için kullanabilirsiniz.

Magisk’i manuel olarak yanıp söndükten sonra Magisk yöneticisini kurmanız gerekmeyecek, ancak yanlışlıkla silerseniz, Magisk Manager indirmesi için resmi sitesine gidin.

En İyi Magisk Modüllerinden Bazıları Nelerdir?

Evrensel modüllerin yanı sıra, cihaza özgü bazı modüller de vardır. Pix3lify, Greenify, Xposed Framework ve Viper4Android en iyi Magisk modüllerinden bazılarıdır.

En iyi Magisk modülleri hakkında özel bir makale okumak istiyorsanız bize bildirin.

Şimdi, bir önyükleme döngüsüyle karşılaşırsanız (Cihazınızın önyüklemeyi reddettiği ve her zaman üreticinin logosunu gösterdiği bir durum), TWRP’ye önyükleme yapabilir ve Magisk’i tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli