Sıradaki içerik:

Yaklaşan Mobil Oyunlar (2021 ve Sonrası)

e
sv

Linux Mint Yeni Güncellemeleri Hatırlatacak

01 Mart 2021 17:25
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Linux Mint Yeni Güncellemeleri Hatırlatacak

Linux Mint projesinin kurucusu Clement Lefebvre, Mint ekibinin Güncelleme Yöneticisi için iyileştirmeye ve yeni özellikler eklemeye başladığını paylaştı.

Şaşırtıcı bir şekilde, yeni yönetici sadece mevcut güncellemeleri aramakla kalmayacak, aynı zamanda güncellemelerin en son ne zaman uygulandığı veya paketlerin yükseltildiği ve belirli bir güncellemenin gösterildiği gün sayısı gibi bazı ölçümleri de izleyecektir. Ayrıca, Güncelleme Yöneticisi size yeni güncellemeleri uygulamanızı ve hatta bazı durumlarda ısrar etmenizi hatırlatacaktır.

Windows Gibi Güncelleştirmeler Görülecek

Bazı kullanıcılar için güçlü (Windows) güncellemeler gibi görünebilir. Ancak Clem, yeni değişikliğin size yardım etmek için burada olduğunu, yolunuza çıkmadığını ve Linux Mint’in kullanımını zorlaştırdığını söylüyor. Aslında Güncelleme Yöneticisi’nin geliştirmeleri, Clem’in geçen hafta paylaştığı güvenlik güncellemeleriyle ilgili istatistiklerin sonucu halinde çıkmıştır.

İstatistiklere göre , Linux Mint kullanıcılarının yaklaşık% 30’u güncellemeleri bir haftadan kısa bir süre içinde uygulamaktadır. Kullanıcıların% 5 ila% 30’u bile, Nisan 2019’da EOL’ye (Kullanım Ömrü Sonu) ulaşmış olan Linux Mint 17.x’i kullanmaya devam ediyor.

Ve Mint 17.x artık neredeyse 2 yıldır herhangi bir güvenlik güncellemesi almadığından, hiçbir kullanıcı Linux Mint 17.x’i çalıştırmamalıdır.

İşte bu nedenle Linux Mint, Linux Mint Güncelleme Yöneticisini geliştirerek kullanıcıların güvenlik sorununu çözmelerine yardımcı olmak için çalışmaya başladı. Linux Mint 20.1 ‘Ulyssa’ neredeyse iki ay önce geldi, yeni Yöneticisi yani sonraki sürümünde, Linux Mint 20.2 yılında yer alacak.

Mint ekibi hala stratejiler oluşturuyor ve yöneticinin kendisini ne zaman ve nasıl daha görünür kılacağına karar veriyor olsa da, bir sonraki sürümde kullanıcıların tepkisini görmek heyecan verici olacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli