Sıradaki içerik:

KDE Plasma 5.21 Çıktı !

e
sv

VLC 4.0 Özellikleri Nelerdir ?

43 okunma — 17 Şubat 2021 14:35
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

VLC 4.0

En popüler medya oynatıcı, yılların en büyük güncellemesini, şu anda geliştirilmekte olan VLC 4.0’ı alacak. En son raporlara göre, yaklaşan VLC 4.0 özellikleri VideoLAN’daki en önemli değişiklikleri işaret edecek.

Öyleyse, daha fazla beklemeden, yeni VLC 4.0 güncellemesinin masaya ne getireceğine ve VLC’nin geleceği ile ilgili diğer bazı şeylere dalalım. Yılların en büyük VLC güncellemesi.

VLC 4.0 Özellikleri ve 2021’de İleriye Dönecek Değişiklikler

1. Tamamen Yeniden Tasarlanmış Kullanıcı Arayüzü

VLC, geliştiricilerinden düzenli güncellemeler alırken, kullanıcı arayüzü son on yılda neredeyse hiç değişmedi.

Şimdi, geliştiriciler VLC’nin Win32 sürümüne büyük bir revizyon yapmaya karar verdiler. As Protokol tarafından bildirilen , VideoLAN VP Jean-Baptiste Kempf onlar “söyledi biraz daha modern görünmek arayüzü değiştirilmiş ” ve önümüzdeki aylarda yenilenen UI göreceksiniz.

VLC medya oynatıcı için kullanıcı arayüzü yenilemesi çoktan geldi. Farklı görünümlü bir VLC medya oynatıcıyı en son gördüğümüzde VideoLAN, Windows 10 için medya oynatıcının bir UWP sürümünü yayınladığında oldu.

VideoLAN, 2019’da geliştirilmekte olan kullanıcı arayüzünün ekran görüntülerini paylaştı . Bunları göz önünde bulundurarak, yeni modern arayüz artık mevcut VLC kurulumunda sol taraftan merkeze hareket eden birincil kontroller ile düzgün ve temiz olacaktır. Bununla birlikte, VLC 4.0 şu anda geliştirme aşamasında olduğu için biraz farklı görünmesini bekliyoruz.

2. Çevrimiçi Hizmetleri Entegre Etme

Temel özelliklere ek olarak Kempf, oyuncuya daha fazla çevrimiçi hizmet entegre etmek için çalıştıklarını da ortaya koydu. VLC, YouTube videolarını herhangi bir güçlük çekmeden yayınlayabiliyor olsa da , Netflix ve Disney + gibi çevrimiçi akış hizmetlerinin şu anda liderlik yaptığı sürekli gelişen dijital dünyaya ayak uydurması gerekiyor.

3.VLC web tarayıcınıza geliyor

Tüm büyük platformlara ek olarak, Windows 10, macOS, Linux, Android, iOS, VideoLAN, oynatıcının tarayıcının içinde çalışacak bir web sürümü üzerinde de çalışıyor.

“Temelde VLC’yi web sayfasının içinde çalıştırırsınız, böylece her tür filmi doğrudan web tarayıcınızın içinde oynatabilirsiniz. Henüz orada değiliz. Ama yaklaşıyor ”dedi.

VLC web oynatıcısının kesin çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

4. VLC’nin güvenliğini artırmak

Kempf’e göre medya oynatıcılar ve PDF okuyucuları gibi yazılımlar saldırganlar için genellikle yumuşak bir hedeftir, çünkü popüler web tarayıcıları ve ofis kıyafetleri, güvenlik kısmında çalışmak için daha fazla el kullanabilen büyük teknoloji adamları tarafından desteklenmektedir.

Bu nedenle, VideoLAN’ın boru hattındaki ana hedeflerinden biri, VLC’yi korumaya almak ve saldırganların kötü amaçlı medya dosyalarını kullanarak tüm sistemi tehlikeye atmasını zorlaştırmaktır.

75 VideoLAN, bir IMDB Alternative üzerinde çalışıyor

VideoLAN’dan gelen büyük bir gelişme, dahili olarak Moviepedia Project olarak adlandırılan yeni bir film veritabanı platformudur. Kempf, yayına hem bir IMDB rakibi olacağını hem de topluluk düzenlemesi için destek alarak Wikipedia ile benzerlikleri olacağını söyledi.

Doğrudan VLC oynatıcıyla ilgili olmasa da VideoLAN, veritabanını VLC ile entegre ederek kullanıcıların oynatıcıdan ayrılmadan filmlerle ilgili ayrıntıları bulmasını sağlayabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli