Youtube görüntülenme sayısı nasıl artar? konusunu sizler için derliyoruz. Youtube üzerinde milyonlarca kanalın olduğu bilinmektedir. Ancak bu kanalların görüntülenme sayıları birbirinden farklıdır.

Youtube Görüntülenme Sayısı Nasıl Artar?

Youtube kanalına sahip olmak ziyadesiyle kolay işlemlerden bir tanesidir. Ancak burada önemli ve belirleyici olan, bir Youtube kanalına sahip olmaktan ziyade, sahip olunan Youtube kanalının görüntülenme sayısının fazla olmasıdır.

Youtube görüntülenme sayısı, kanalınızın veya videonuzun kaç kişiye ulaştığı ve kaç kişi tarafından izlendiği bilgisini vermektedir. Elbette burada amaçlanan, kanalın veya paylaşılan videonun binlerce, hatta milyonlarca kişiye ulaşmasıdır.

Milyonlarca kişiye ulaşan videolar hem kanalın hem de kanalın sahibinin bilinirliğini arttırmaktadır. Ayrıca Youtube kanalı üzerinden para kazanılabildiği unutulmamalıdır. Youtube kanalınızdan binlerce lira kazanabilirsiniz. Ancak bunun için binlerce ve hatta milyonlarca kişiye ulaşmanız gerekmektedir. Elbette bunun için çeşitli unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Youtube, özgür bir platformdur ve diğer sosyal medya ağlarında olduğu gibi en büyük özelliklerinden biri de ölçülebilir olmasıdır. Youtube kanalınıza bir video yüklediğiniz zaman, videonuzu kaç kişinin izlediğini rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Bazı Youtube kanallarının videolarının milyonlarca kişi tarafından izlenmekte olduğu sizin de dikkatinizi çekmiştir. Siz de onlardan bir tanesi olabilirsiniz.

Youtube Görüntülenme Sayısı Arttırma

Youtube görüntülenme sayısını arttırmak istiyorsanız bilmeniz gerekenlerden ilki, özgün içerikler üretip paylaşmanız gerektiğidir. Takdir edersiniz ki benzer içerikli videolar yeterince ilgi çekici olmamaktadır. Kanalınıza yüklediğiniz videonuzun özgün olması tek başına yeterli olmayabilir. Aynı zamanda kaliteli de olmalıdır.

Öte yandan video açıklamanız, video kapak fotoğrafınız ve video başlığınız da ilgi çekici olmalıdır. Dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise takipçilerle etkileşimdir.

Bu kısım, görüntülenme noktasında en önemli kısım diyebiliriz. Etkileşimden kastedilen, takipçileri kanala abone olmaya davet etme, videoyu beğenme butonuna tıklamalarını isteme, sosyal medya hesaplarını karşı tarafa iletme, video altına yorum yapanlara yanıt verme ve bunun gibi unsurlardır.

Yüklemiş olduğunuz videonun izlenmiş sayılabilmesi için, bir kullanıcının en az 30 saniye videoyu izlemesi gerekmektedir. Bu nedenle videonuzun ilk 30 saniyesi oldukça önemlidir. Tüm bunlara ek olarak düzenli olarak video paylaşımı gerçekleştirmek de Youtube görüntülenme sayısını arttıran unsurlar arasında yer almaktadır.

Youtube Görüntülenme Arttırma

Bu makalemizde sizlere Youtube görüntülenme sayısı nasıl artar? konusundan bahsettik umarım sizlere faydalı olmuştur. İnstagram’da youtube videosu nasıl paylaşılır? konumuzuda sizler için öneriyoruz.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version