e
sv

Aret Vartanyan Hacklendi !

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk hacker grubu olan İmhatimi sitesinden “HeraklesEagle” kod adlı hacker yaptığı operasyonda ünlü i yazar “Aret Vartanyan” ‘ı hackledi.

Aret Vartanyan Kimdir ?

Ermeni Asıllı olan Aret Vartanyan 1978 yılında İstanbul Beyoğlu’nda dünyaya geldi. 7 yaşından itibaren yaratılış, insan ve yaşamın sırları gibi konularda araştırmalar yaptı. 8 yaşında klasikleri okumaya başlayan Aret Vartanyan 9 yaşında ise Nietzhce ile tanıştı. O yaşlarda kendini ifade etme biçimi olarak okuma ve yazmayı varoluşun odağı ve kaynağı olarak gördü. 

Gençlik yıllarında Uzak doğu felsefesi ile uğraşan Vartanyan, M. Ü İletişim Fakültesinde Lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı. Burs alarak Oxford Üniversitesinde Teoloji okudu. 

13 yıl kurumsal hayatta iletişim danışmanı olarak görev yaptı. 2008 yılında ilk kitabını yayımladı ve günümüzde yüz binlerce katılımcıya ulaşan Yaşam Atölyesini kurdu.

Okurları ile sohbet edercesine yazdığı Sen ve Ben romanı ile çok okunan yazarlar arasına girdi. 2011-2013 yıllarında yaptığı tv programları ile izleyicilerin dikkatini çekti. Kitapları yabancı bir çok dile çevrilen yazar atölye çalışmalarına devam etmektedir. “

HeraklesEagle adlı aslında Azerbaycan asıllı olan hacker sitenin Aret Vartanyan adlı yazarın sitesinin ana sayfasında şu sözlere değindi.

Heyder Aliyev:Her bir xalqin milliliyini, menevi deyerlerini yaşadan, inkişaf etdiren onun dilidir.” dedi.

Peki Ünlü Yazar Neden Hacklendi !

HeraklesEagle adlı hackerin daha önce Türklere söylemleri yüzünden tepki toplayan Aret Vartanyan‘ı bu sebeble hacklendiği biliniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli