Sıradaki içerik:

Koei Tecmo Hacklendi Veri İhlali Yaşandı

e
sv

Apple iCloud Kesintisi Yaşandı !

28 Aralık 2020 16:38
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple iCloud Kesintisi Yaşandı !

Apple iCloud Kesintisi Yaşandı. Apple kullanıcıları, 24 saatten uzun süredir devam eden iCloud kesintisi nedeniyle yeni aygıtları kurma veya bulutta depolanan dosyalara erişme konusunda sorunlar yaşıyor.

Dün saat 04:45 EST itibarıyla Apple, kullanıcıların hizmette oturum açmasını, dosyalara erişmesini veya yeni aygıtlar kurmasını engelleyen iCloud hizmetinde bir kesinti yaşıyor.

Apple’ın sistem durumu sayfalarında “Kullanıcılar bu hizmetle ilgili bir sorun yaşıyor olabilir” ifadesi dışında bu kesintiyle ilgili çok fazla bilgi yok .

İnsanlar tatil için aldıkları yeni Apple cihazlarını etkinleştirip kurulumunu tamamlayamadıkları için bu kesinti en kötü zamanda gerçekleşmiş olamaz.

Twitter Adresinde Yapılan Bir Açıklama

Bu sorun yalnızca yeni cihazları etkinleştirmeye çalışan kişileri etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda Fotoğraflar gibi iCloud’da depolanan verilere erişirken sorunlara da neden oluyor.

Apple, sorunların bugün saat 16: 35’te (EST), kesintinin başlamasından 36 saat sonra çözüldüğünü belirtiyor.

Apple kesinti için herhangi bir neden belirtmedi veya sorularımıza yanıt vermedi diye söyleniyor.  Apple iCloud Kesintisi Yaşandı ve bu sorunun giderildiği belirtiliyor.

Bir başka haber: ABD Senatörü ABD’ye karşı siber saldırıyı “savaş eylemi” ile karşılaştırdı

Kaynak : https://www.bleepingcomputer.com/news/apple/apple-icloud-outage-prevents-device-activations-access-to-data/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli